Sesja naukowa poświęcona pamięci Profesora Jerzego Znoski

Pobierz jako plik iCal
obejrzano : 176
12.12.2017, 09:30 - 16:00
LOKALIZACJA 
Warszawa, ul. Rakowiecka 4
ORGANIZATORZY 
Państwowy Instytut Geologiczny - PIB

Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz ze względów organizacyjnych konieczne jest przesłanie do dnia 5 grudnia 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. e-maila z prośbą o rejestrację.

Program Sesji:

SESJA I

Prowadzący sesję: Krzysztof Jaworowski

9.45-10.00
Krystyna Wołkowicz & Stanisław Wołkowicz
Profesor Jerzy Znosko (1922-2017): Kleberczyk – geolog złożowy – tektonik

10.00-10.20
Paweł Aleksandrowski, Stanisław Mazur & Piotr Krzywiec
Krótki zarys tektoniki Polski z uwzględnieniem nowych danych

10.20-10.35
Zbigniew Cymerman
Udział Profesora Znoski w dyskusji o ofiolitach w Sudetach

10.35-10.55
Katarzyna Jarmołowicz-Szulc
Badania geochronologiczne skał na obszarze NE Polski prowadzone w następstwie prac Profesora Znoski – przegląd i podsumowanie

10.55-11.15
Anna Maliszewska, Aleksandra Kozłowska & Marta Kuberska
O badaniach skał syderytowych jury środkowej Kujaw zainicjowanych przez Profesora Jerzego Znoskę

11.15-11.35
Anna Feldman-Olszewska
Sedymentacja jury środkowej w centralnej części Niżu Polskiego: środowiska depozycji i stratygrafia sekwencji

 

11.35-11.55 PRZERWA

 

SESJA II

Prowadzący sesję: Andrzej Konon

11.55-12.15
Zbigniew Cymerman
Pionierski wkład Profesora Znoski w rozpoznanie podłoża krystalicznego północno-wschodniej Polski

12.15-12.35
Piotr Krzywiec, Mateusz Kufrasa, Łukasz Gągała, Stanisław Mazur, Agata Stypa, Michał Malinowski & Ihor Kurovets
Późnopaleozoiczna ewolucja tektoniczna południowo-wschodniej Polski i zachodniej Ukrainy

12.35-12.55
Stanisław Z. Mikulski, Katarzyna Sadłowska, Andrzej Chmielewski, Sławomir Oszczepalski, Grzegorz Zieliński, Darek Lech, Ewa Górecka & Irena Iwasińska-Budzyk
Występowanie pierwiastków śladowych i metali szlachetnych w bilansowych rudach Fe-Ti-V w złożu Krzemianka (NE Polska)

12.55-13.15
Stanisław Mazur, Piotr Krzywiec, Michał Malinowski, Marek Lewandowski, Paweł Aleksandrowski, Mateusz Mikołajczak
Tektoniczne znaczenie strefy Teisseyre’a-Tornquista w świetle nowych badań

13.15-13.35
Stefan Cwojdziński
Rotacyjna struktura Sudetów

13.35-13.55
Krzysztof Gaidzik & Jerzy Żaba
Porównanie sekwencji deformacji fałdowych w północnej i południowej okrywie granitoidów Karkonoszy

 

13.55-14.15 PRZERWA

 

SESJA III

Prowadząca sesję: Janina Wiszniewska

14.15-14.35
Andrzej Żelaźniewicz
Ile przedalpejskich orogenów kryje się w południowej Polsce?

14.35-14.55
Jacek Grabowski, Antoni Tokarski & Emő Márton
Badania paleomagnetyczne w Karpatach Zachodnich: przegląd wyników i implikacje tektoniczne

14.55-15.15
Jacek Rubinkiewicz
Rozwój poglądów na budowę geologiczną strefy przeddukielskiej (Karpaty Zewnętrzne, płaszczowina śląska)

15.15-15.35
Maciej Kania
Cechy mikrostrukturalne skał uskokowych polskich Tatr Zachodnich w ujęciu ilościowym w oparciu o metody analizy obrazu

15.35-15.55
Włodzimierz Mizerski & Izabela Olczak-Dusseldorp
Bloki przedpola kratonu wschodnioeuropejskiego – terrany, czy pogrążone fragmenty kontynentu Baltica?

 

  pdf PROGRAM SESJI (3.40 MB)