Witamy Państwa na stronie konkursowej Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Warszawie,
organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:
podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego
Wyniki półfinału regionalnego w Warszawie
Szanowni Państwo,
Bardzo dziękujemy za nadesłane prace. Otrzymaliśmy ich blisko 500! Prace plastyczne zostały wykonane rozmaitymi technikami. Odznaczały się pomysłowością i reprezentowały wysoki poziom. Najczęściej pojawiającymi się motywami prac były krajobrazy górskie, formy skalne oraz minerały. Wśród nadesłanych prac pisemnych dominował temat pn. „Geologiczne barwy Ziemi”. Przy ocenie prac kierowaliśmy się zgodnością z tematem, samodzielność wykonania i kreatywnością.
Poniżej znajdą Państwo laureatów etapu półfinałowego. Uczniowie szkół podstawowych, którzy brali udział w części plastycznej konkursu, o zajętym miejscu dowiedzą się podczas uroczystości wręczenia nagród. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy zakwalifikowali się do półfinału, będą musieli powalczyć o zwycięstwo. Podczas półfinału wezmą udział w pisemnym teście, który zadecyduje o ostatecznej klasyfikacji.
Lista laureatów części plastycznej konkursu
W ramach konkursu plastycznego przyznaliśmy nagrody i wyróżnienia regulaminowe. Dodatkowo zostały przyznane wyróżnienia indywidualne ufundowane przez pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB z Warszawy i Związek Zawodowy Pracowników PIG oraz wyróżnienia ufundowane przez naszych Sponsorów – parki narodowe i krajobrazowe, firmę Esri Polska i Studio architektury wnętrz i ogrodów Out&In p. Joanny Czarowskiej - Sprawki.
I miejsce
Wiktoria Wieczorek - Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Józefowie, nauczyciel: Paulina Nowaczyk-Pisarska
II miejsce
Norbert Sierpień - Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach, nauczyciel: Agata Izdebska-Sierpień
Jakub Rytter - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie, nauczyciel: Teresa Dębowska
III miejsce
Weronika Nortman - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, nauczyciel: Agata Pędzich
Mikołaj Pisarski - Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie, nauczyciel: Iwona Zubel
Emilia Wiktorowicz - Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Józefowie, nauczyciel: Paulina Nowaczyk-Pisarska
Wyróżnienia regulaminowe
Matylda Biernat - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, nauczyciel: Agata Pędzich
Zuzanna Grzywacz - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach, nauczyciel: Emilia Kulczyk-Prus
Aleksandra Nagłowska - Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Sochaczewie, nauczyciel: Sylwia Palasik
Weronika Nowak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, nauczyciel: Agata Pędzich
Aleksandra Ogrodzińska - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie, nauczyciel: Larysa Sieńska
Alicja Pasieka - Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nieledwi, nauczyciel: Wiesława Martyniuk
Eryk Prejs-Rosa - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach, nauczyciel: Emilia Kulczyk-Prus
Wiktoria Pogonowska - Szkoła Podstawowa nr 10 im. ks. Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach, nauczyciel: Ewa Bielińska
Emilia Skierkowska - Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu, nauczyciel: Barbara Pisanko
Klaudia Sobierajska - Szkoła Podstawowa nr 163 im. Batalionu "Zośka" w Warszawie, nauczyciel: Agnieszka Krakowiak
Wyróżnienia ufundowane przez pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB z Warszawy, Związek Zawodowy Pracowników PIG, firmę Esri Polska oraz Studio architektury wnętrz i ogrodów Out&In p. Joanny Czarowskiej – Sprawki
Aleksandra Antolak - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie, nauczyciel: Teresa Dębowska
Zuzanna Bąbik - Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Sobiekursku, nauczyciel: Beata Szewczyk
Patrycja Bielecka - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie, nauczyciel: Maria Pogonowska
Piotr Bielski - Szkoła Podstawowa nr 34 im. Stanisława Dubois w Warszawie, nauczyciel: Anna Talik
Liliana Borkowska - Miejski Ośrodek Kultury im. Charlesa Spencera Chopina w Legionowie, nauczyciel: Małgorzata Mirkowska-Grabowska
Ewa Burdzy - Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" w Zamościu, nauczyciel: Maria Śliczniak
Karolina Ciechan - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie, nauczyciel: Maria Pogonowska
Weronika Cieślak- Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach, nauczyciel: Emilia Kulczyk-Prus
Patryk Fiertak - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku, nauczyciel: Wioletta Skonieczna
Kornelia Gajewska - Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni" w Zamościu, nauczyciel: Maria Śliczniak
Paweł Gut - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku, nauczyciel: Wioletta Skonieczna
Aleksandra Jaworska - Szkoła Podstawowa w Chrzanowie, nauczyciel: Maria Maksim
Julia Karaś - Szkoła Podstawowa w Białce, nauczyciel: Grażyna Hankiewicz
Mateusz Kibler - Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie, nauczyciel: Zofia Plechawska
Filip Komsta - Szkoła Podstawowa w Strzyżewie, nauczyciel: Renata Pycka
Anna Kowalik - Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie, nauczyciel: Joanna Frydrych-Staszczak
Julia Krasuska - Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach, nauczyciel: Agata Izdebska-Sierpień
Maja Ludian - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach, nauczyciel: Wiesława Łuczak
Maria Łuć - Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie, nauczyciel: Joanna Frydrych-Staszczak
Aleksandra Matusik - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku, nauczyciel: Wioletta Skonieczna
Dominik Nowakowski - Szkoła Podstawowa Integracyjna nr339 w Zespole Szkół Integracyjnych nr 62 im. Raoula Wallenberga w Warszawie, nauczyciel: Agnieszka Zdziarska
Ewa Pszczoła - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie, nauczyciel: Teresa Dębowska
Zofia Rosłonek - Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Sobiekursku, nauczyciel: Beata Szewczyk
Oliwia Ropiak - Szkoła Podstawowa w Myszyńcu, nauczyciel: Barbara Jachimczyk
Maja Sadło - Szkoła Podstawowa w Gręzówce, nauczyciel: Urszula Jurzyk
Maria Sałamatow - Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim, nauczyciel: Katarzyna Kędziora
Paulina Wawrzyńczak - Szkoła Podstawowa w Czerśli, nauczyciel: Ewa Kościuk
Amelia Witan - Szkoła Podstawowa nr 163 im. Batalionu "Zośka" w Warszawie, nauczyciel: Agnieszka Krakowiak
Nina Wojkowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Legionowie, nauczyciel: Agata Socha
Klaudia Wysokińska - Szkoła Podstawowa w Sobolach, nauczyciel: Danuta Przysiadka
Wyróżnienia ufundowane przez parki narodowe, parki krajobrazowe i zespoły parków krajobrazowych
Amelia Bułatowicz - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, nauczyciel: Agata Pędzich
Bartosz Chromiński - Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach, nauczyciel: Agata Izdebska-Sierpień
Kinga Grochowska - Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach, nauczyciel: Agata Izdebska-Sierpień
Justyna Kania - Szkoła Podstawowa nr 34 im. Stanisława Dubois w Warszawie, nauczyciel: Anna Talik
Michał Kania - Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, nauczyciel: Danuta Przysiadka
Judyta Kuduk - Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" w Zamościu, nauczyciel: Maria Śliczniak
Olga Ludwikowska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, nauczyciel: Agata Pędzich
Maja Męczkowska - Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży, nauczyciel: Katarzyna Szmitko, Mariola Szymańska
Magdalena Prusak - Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie, nauczyciel: Małgorzata Kosterska
Agata Rubeńczyk - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie, nauczyciel: Teresa Dębowska
Lista laureatów części teoretycznej konkursu
POZIOM SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
I miejsce
Natalia Terebun - Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach, nauczyciel: Elżbieta Sielicka
II miejsce
Julia Michalina Krzesińska - Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach, nauczyciel: Elżbieta Sielicka
III miejsce
Marta Sieniawska - Gimnazjum nr 25 im. Szarych Szeregów przy Zespół Szkół nr 8 w Lublinie, nauczyciel: Joanna Kulhawczuk
IV miejsce
Kamil Walczak - Gimnazjum Integracyjne nr 12 przy Zespół Szkół Integracyjnych nr 62 im. Raoula Wallenberga w Warszawie, nauczyciel: Agnieszka Zdziarska
V miejsce
Małgorzata Łątka - Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie, nauczyciel: Katarzyna Pierzchalska-Kmieć
VI miejsce
Michał Ćwir - Gimnazjum nr 7 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie, nauczyciel: Urszula Jemielniak
Wyróżnienia ufundowane przez parki narodowe, parki krajobrazowe i zespoły parków krajobrazowych
Paulina Kacprzycka - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie, nauczyciel: Małgorzata Żychowska
Hanna Kaflik - Gimnazjum przy Zespół Szkół Gminnych nr 1 im. ks. Piotra Skargi w Milanówku, nauczyciel: Katarzyna Cisek
Katarzyna Szmagara - Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie, nauczyciel: Katarzyna Pierzchalska-Kmieć
POZIOM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
I miejsce
Aleksandra Kęcka - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, nauczyciel: Krzysztof Reszczyński
II miejsce
Michał Rozwadowski - Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej przy Zespole Szkół w Siemiatyczach, nauczyciel: Elżbieta Sielicka
III miejsce
Paulina Trochimiak - Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej przy Zespole Szkół w Siemiatyczach, nauczyciel: Elżbieta Sielicka
IV miejsce
Julia Ścisłowska - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, nauczyciel: Ewa Kuziela
V miejsce
Aleksandra Michałowska - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, nauczyciel: Ewa Kuziela
VI miejsce
Monika Cegłowska - II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie, nauczyciel: Renata Czerniak
Wyróżnienia ufundowane przez parki narodowe, parki krajobrazowe i zespoły parków krajobrazowych
Patrycja Filutowska - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, nauczyciel: Bożena Wojtyś
Julia Woźnicka - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, nauczyciel: Bożena Wojtyś
Magdalena Wójcik - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, nauczyciel: Bożena Wojtyś
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Na potrzeby wykonania zaproszenia posłużyliśmy się pracą plastyczną autorstwa Amelii Bułatowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle
Szczegóły
dotyczące przygotowania prac konkursowych - tematy i wymogi formalne znajdują się w załączonych poniżej komunikatach:
dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych - w komunikacie konkursu plastycznego
dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - w komunikacie konkursu wiedzy
Ważne terminy konkursowe:
termin nadsyłania prac: 31 marca 2017 r. (liczy się data stempla pocztowego)
ogłoszenie listy laureatów półfinałowych: do końca kwietnia 2017 r.
termin testu półfinałowego i uroczystości wręczenia nagród: 18 maja 2017 r.
finał ogólnopolski i polsko-litewski: 1 czerwca 2017 r.