Wybrany Kandydat: dr hab. Jan Prażak

INSTYTUCJA: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

MIASTO: Kielce

STANOWISKO: profesor nadzwyczajny

DYSCYPLINA NAUKOWA: hydrogeologia

DATA OGŁOSZENIA: 25.07.2016 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 07.08.2016 r.

SŁOWA KLUCZOWE: hydrogeologia, zasoby wód podziemnych, monitoring, zagrożenia i ochrona wód podziemnych.

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi): udział w pracach badawczych z zakresu identyfikacji zagrożeń wód podziemnych oraz opracowywania programów ich efektywnej ochrony, monitoringu badawczego wód podziemnych, udokumentowania zasobów wód podziemnych oraz hydrogeologii regionalnej.

p.o. Dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego ogłasza konkurs na stanowisko naukowe profesora nadzwyczajnego w Programie Geologia Morza Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego.

  Opis stanowiska:

  • kierowanie zespołem badawczym;
  • prowadzenie projektów z zakresu monitoringu badawczego oraz rozpoznawania zagrożeń wód podziemnych;
  • realizacja zadań Państwowej Służby Hydrogeologicznej;
  • publikacja wyników badań.

 Wymagania niezbędne:

  • tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego;
  • w okresie poprzedzającym zatrudnienie uzyskanie co najmniej bardzo dobrej oceny dorobku naukowego;
  • jest autorem lub współautorem co najmniej 8 publikacji o charakterze monograficznym lub głównym autorem 3 patentów lub charakteryzuje go związany z cytowaniem jego prac indeks Hirscha o wartości nie mniejszej niż 5;
  • kierowanie co najmniej jedym projektem, przy realizacji którego zatrudnionych było co najmniej 20 osób;
  • znaczący, oryginalny dorobek badawczy w zakresie hydrogeologii regionalnej, dokumentowania zasobów wód podziemnych lub ochrony wód podziemnych.

Wymagane umiejętności w zakresie:

  • dokumentowania zasobów wód podziemnych (wymagane uprawnienia zawodowe IV lub V kategorii);
  • opracowania projektów monitoringu wód podziemnych;
  • projektowania punktów obserwacyjno-badawczych wód podziemnych;
  • analizy presji na stan wód podziemnych.

Wymagane predyspozycje niezbędne do:

  • pracy w zespołach badawczych;
  • prowadzenia projektów, przy realizacji których zatrudnionych jest co najmniej 30 osób;
  • twórczej i innowacyjnej pracy badawczej.

 Wymagane dokumenty:

  • podanie o przyjęcie do pracy z informacją o sposobie komunikowania się z kandydatem (telefon, e-mail);
  • życiorys naukowy;
  • spis publikacji naukowych;
  • kopie najważniejszych (maksymalnie pięciu) publikacji;
  • odpisy dyplomu ukończenia studiów;
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
  • dokumenty potwierdzające znajomość języków obcych.

 Miejsce i sposób składania dokumentów:

Listownie na adres:

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Rakowiecka 4
00-975 Warszawa

Dział Spraw Personalnych

z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego w Programie Zagrożenia i Ochrona Wód Podziemnych PIG-PIB” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Osobiście:

w kancelarii ogólnej, pokój nr 1 (tuż za wejściem głównym) w godz. 7.30–14.30 w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko profesora nadzwyczajnego w Programie Zagrożenia i Ochrona Wód Podziemnych PIG-PIB” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Mailowo na adres: praca@pgi.gov.pl

Oferty należy składać do dnia 7 sierpnia 2016 r.

Inne informacje:

  • kandydaci spełniający wymogi formalne będą poinformowani o rozmowie kwalifikacyjnej na 7 dni przed planowanym terminem;
  • rozstrzygnięcie konkursu planuje się do 30 września 2016 roku;
  • zawarcie umowy o pracę planuje się do 30 października 2016 roku zgodnie z zasadami zawartymi w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy PIG-PIB;
  • dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły do Działu Spraw Personalnych w terminie ustalonym w ogłoszeniu;
  • dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 45 92 357.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że Komisja konkursowa może zwrócić się do kandydata o uzupełnienie przedstawionych dokumentów, a także o przedstawienie dodatkowych materiałów dokumentujących jego kwalifikacje i dorobek naukowy.