Wybrany Kandydat: dr Marta Adamuszek

INSTYTUCJA: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

MIASTO: Wrocław

STANOWISKO: adiunkt

DYSCYPLINA NAUKOWA: geologia

DATA OGŁOSZENIA: 17.10.2016 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 31.10.2016 r.

SŁOWA KLUCZOWE: modelowanie matematyczne, modelowanie procesów fałdowania, modelowanie deformacji w strukturach solnych.

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi): numeryczne modelowanie procesów występujących w formacjach skalnych, ze szczególnym uzwględnieniem deformacji oraz procesu fałdowania.

p.o. Dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego ogłasza konkurs na stanowisko naukowe adiunkta w Laboratorium Modelowania Struktur i Procesów Geologicznych
 Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego

Opis stanowiska:

  • modelowanie numeryczne procesów geologicznych ze szczególnym uwzględnieniem deformacji w strukturach solnych oraz procesów fałdowania;
  • tworzenie oprogramowania wspierającego procesy modelowania statycznego i procesowego;
  • opracowywanie i wdrażanie metodyki prognozowania rozwoju zjawisk geologicznych;
  • realizacja zadań statutowych Instytutu, w szczególności: twórcza działalność naukowa polegająca na rozwiązywaniu problemów naukowych, wprowadzanie do praktyki wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, podnoszenie swoich kwalifikacji, upowszechnianie osiągnięć nauki, w tym przez publikacje oraz aktywny udział w życiu naukowym, udział w pracach organizacyjnych Instytutu związanych z prowadzonymi badaniami naukowymi lub pracami rozwojowymi.

 Wymagania niezbędne:

  • stopień naukowy doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii, uzyskany w ciągu ostatnich 5 lat;
  • udokumentowany dorobek naukowy w zakresie modelowania procesu fałdowania;
  • doświadczenie w projektowaniu, przygotowywaniu i wykonywaniu projektów badawczych;
  • udokumentowana umiejętność korzystania z literatury naukowej w dwóch językach obcych oraz umiejętność prowadzenia dyskusji na tematy zawodowe w wybranym języku zachodnio-europejskim (preferowany język angielski).

Szczegółowe wymagania dotyczące niezbędnych kwalifikacji w zakresie:

  • biegła znajomość Matlab;
  • umiejętność programowania przy użyciu metody elementów skończonych (MES) i metody różnic skończonych (MRS);
  • bardzo dobra znajomość oprgramowania do grafiki - preferowany Adobe Illustrator i Adobe Photoshop;
  • praca w zespołach badawczych;
  • umiejętność twórczej i innowacyjnej pracy badawczej.

 Wymagane dokumenty:

  • podanie o przyjęcie do pracy z informacją o sposobie komunikowania się z kandydatem (telefon, e-mail);
  • życiorys naukowy;
  • spis publikacji naukowych;
  • kopie najważniejszych (maksymalnie pięciu) publikacji;
  • odpisy dyplomu ukończenia studiów, nadania stopnia naukowego lub tytułu naukowego;
  • dwie opinie o wartości dorobku naukowego kandydata, przygotowane przez osoby zajmujące stanowisko profesora lub doktora habilitowanego;
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
  • dokumenty potwierdzające znajomość języków obcych.

Miejsce i sposób składania dokumentów:

Listownie na adres:

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Rakowiecka 4
00-975 Warszawa

Dział Spraw Personalnych

z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko adiunkta w Laboratorium Modelowania Struktur i Procesów Geologicznych PIG-PIB” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Osobiście:

w kancelarii ogólnej, pokój nr 1 (tuż za wejściem głównym) w godz. 7.30–15.30 w zamkniętej kopercie z dopiskiem:„Konkurs na stanowisko adiunkta w Laboratorium Modelowania Struktur i Procesów Geologicznych PIG-PIB” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Mailowo na adres: praca@pgi.gov.pl

Oferty należy składać do dnia 31 października 2016 r.

Inne informacje:

  • kandydaci spełniający wymogi formalne będą poinformowani o rozmowie kwalifikacyjnej na 7 dni przed planowanym terminem;
  • rozstrzygnięcie konkursu planuje się na listopad 2016 roku;
  • zawarcie umowy o pracę planuje się na 1 grudnia 2016 roku zgodnie z zasadami zawartymi w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy PIG-PIB;
  • dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły do Działu Spraw Personalnych w terminie ustalonym w ogłoszeniu;
  • dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 45 92 130.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że Komisja konkursowa może zwrócić się do kandydata o uzupełnienie przedstawionych dokumentów, a także o przedstawienie dodatkowych materiałów dokumentujących jego kwalifikacje i dorobek naukowy.