Wybrany Kandydat: dr Krystyna Wołkowicz

INSTYTUCJA: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

MIASTO: Warszawa

STANOWISKO: adiunkt

DYSCYPLINA NAUKOWA: petrologia

DATA OGŁOSZENIA: 02.11.2016 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 16.11.2016 r.

SŁOWA KLUCZOWE: adiunkt, petrologia, meteorytyka

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi): osob ubiegająca się o stanowisko adiunkta będzie zajmowała sie petrologią wszytkich rodzajów skał, w tym obiektów pochodzenia kosmicznego. Oprócz prowadzenia badań naukowych będzie również zajmowała się merytoryczną opieką nad wystawami stałymi i okresowymi w Muzeum Geologicznym PIG-PIB oraz uczestniczyć w działaniach edukacyjnych skierowanymch do różnych grup wiekowych dzieci, młodzieży i dorosłych.

p.o. Dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego ogłasza konkurs na stanowisko naukowe adiunkta w Muzeum Geologicznym  Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego

Opis stanowiska:

  • analizy petrograficzne w makro i mikroobszarze;
  • merytoryczny nadzór nad wystawami stałymi i okresowymi Muzeum Geologicznego PIG-PIB;
  • prowadzenie badań naukowych w dziedzinie petrologii;
  • prowadzenie zajęć edukacyjnych w Muzeum Geologicznym PIG-PIB;
  • wykonywanie ekspertyz petrograficznych.

 Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe, stopień naukowy doktora nauk przyrodniczych w dziedzinie geologii (specjalność petrografia);
  • autorstwo co najmniej 3 publikacji naukowych;
  • udział w realizacji dużych tematów badawczych;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • znajomość innego języka obcego.

Wymagane umiejętności w zakresie:

  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych;
  • tworzenie scenariuszy i realizacji wystaw o tematyce mineralogicznej i petrograficznej.

Wymagane predyspozycje niezbędne do:

  • pracy w zespołach badawczych;
  • twórczej i innowacyjnej pracy badawczej.

 Wymagane dokumenty:

  • podanie o przyjęcie do pracy z informacją o sposobie komunikowania się z kandydatem (telefon, e-mail);
  • życiorys naukowy;
  • spis publikacji naukowych;
  • kopie najważniejszych (maksymalnie pięciu) publikacji;
  • odpisy dyplomu ukończenia studiów, nadania stopnia doktora;
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
  • dokumenty potwierdzające znajomość języków obcych;
  • list motywacyjny uzasadniający chęć pracy w Muzeum Geologicznym;
  • dwie opinie o wartości dorobku naukowego kandydata, przygotowane przez osoby zajmujące stanowisko profesora lub profesora nadzwyczajnego.

Miejsce i sposób składania dokumentów:

Listownie na adres:

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Rakowiecka 4
00-975 Warszawa

Dział Spraw Personalnych

z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko adiunkta w Muzeum Geologicznym PIG-PIB” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Osobiście:

w kancelarii ogólnej, pokój nr 1 (tuż za wejściem głównym) w godz. 7.30–15.30 w zamkniętej kopercie z dopiskiem:„Konkurs na stanowisko adiunkta w Muzeum Geologicznym PIG-PIB” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Mailowo na adres: praca@pgi.gov.pl

Oferty należy składać do dnia 16 listopada 2016 r.

Inne informacje:

  • kandydaci spełniający wymogi formalne będą poinformowani o rozmowie kwalifikacyjnej na 7 dni przed planowanym terminem;
  • rozstrzygnięcie konkursu planuje się do listopada 2016 roku;
  • zawarcie umowy o pracę planuje się od 01.01.2017 roku zgodnie z zasadami zawartymi w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy PIG-PIB;
  • dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły do Działu Spraw Personalnych w terminie ustalonym w ogłoszeniu;
  • dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 45 92 503.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że Komisja konkursowa może zwrócić się do kandydata o uzupełnienie przedstawionych dokumentów, a także o przedstawienie dodatkowych materiałów dokumentujących jego kwalifikacje i dorobek naukowy.