Folder Aktualna sytuacja hydrogeologiczna

Aktualna sytuacja hydrogeologiczna

Zobacz informację na temat bieżącej sytuacji hydrogeologicznej w Polsce.

Documents

pdf Ostrzeżenie Państwowej Służby Hydrogeologicznej nr 2/2019 Popular

By 157 downloads

Download (pdf, 59 KB)

ostrzezenie-psh-2019-2.pdf

Informujemy, że w związku z obecnym i prognozowanym występowaniem niżówki hydrogeologicznej we wrześniu 2019 r. państwowa służba hydrogeologiczna utrzymuje stan zagrożenia hydrogeologicznego dla następujących województw: lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego. Ponadto stan zagrożenia wprowadza się również dla województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz dolnośląskiego.

pdf Prognoza sytuacji hydrogeologicznej w strefach zasilania i poboru wód podziemnych 01.10.2019 - 31.10.2019 Popular

By 164 downloads

Download (pdf, 3.03 MB)

Prognoza 8b_2019.pdf

Prognoza sytuacji hydrogeologicznej w strefach zasilania i poboru wód podziemnych 01.10.2019 - 31.10.2019

Prognoza oddziaływania zmian położenia, zasobów i zagrożenia wód podziemnych na gospodarkę wodną w zlewniach.

 

Przy założeniu niekorzystnych warunków meteorologicznych w okresie od 1 października do 31 października 2019 roku na znacznych obszarach kraju w granicach województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, opolskiego i śląskiego, a także w mniejszym stopniu na terenie województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego prognozuje się wystąpienie stanu zagrożenia hydrogeologicznego związanego z niżówką hydrogeologiczną.

 

Na wskazanych obszarach, w wyniku obniżenia zwierciadła wód podziemnych, mogą wystąpić utrudnienia w zaopatrzeniu w wodę z płytkich ujęć wód podziemnych (indywidualne studnie gospodarskie) oraz z ujęć komunalnych eksploatujących pierwszy poziom wodonośny.
Obecna sytuacja hydrogeologiczna w kraju określa stan, w którym nie pojawią się trudności w zaopatrzeniu w wodę z komunalnych i przemysłowych ujęć wód podziemnych użytkujących głębsze poziomy wodonośne.

 

 

pdf Komunikat o bieżącej sytuacji hydrogeologicznej w okresie od 01.08.2019 do 31.08.2019

By

Download (pdf)

Komunikat 5a_2019.pdf

Komunikat o bieżącej sytuacji hydrogeologicznej w okresie od 01.08.2019 do 31.08.2019

Niniejszy komunikat o bieżącej sytuacji hydrogeologicznej przedstawia charakterystykę systemów wód podziemnych na obszarze kraju w okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r., opracowaną na podstawie interpretacji wyników obserwacji prowadzonych w ramach funkcjonowania sieci obserwacyjno-badawczej wód podziemnych PIG-PIB.

 

 

 

W sierpniu br. w większości analizowanych reprezentatywnych punktów obserwacyjnych Monitoringu Wód Podziemnych nastąpiło obniżenie poziomu wód podziemnych i spadek wydajności źródeł w porównaniu do stanu udokumentowanego w poprzednim miesiącu.