pdf Podręcznik "Wytyczne do wiercenia studni SGU" Popularny

W GeoThermal4PL 20219 pobrań

Pobierz (pdf, 3.56 MB)

Wytyczne do wiercenia styudni_SGU.pdf

Podręcznik "Wytyczne do wiercenia studni SGU"

Podręcznik "Vägledning för att borra brunn Wytyczne do wiercenia studni"

Podręcznik został wykonany przez Szwedzką Służbę Geologiczną (Sveriges geologiska undersökning, SGU) w roku 2016. Dokument został przetłumaczony z oryginału w języku szwedzkim na język polski w ramach realizacji projektu Geothermal4PL, na podstawie umowy licencyjnej z dnia 6.07.2017 ze Szwedzką Służbą Geologiczną z siedzibą w Uppsali. Tłumaczenie wykonała firma Lingua Lab z Krakowa, natomiast specjalistyczną korektę techniczną wykonali członkowie zespołu projektowego: Maja Kowalska i Maciej Kłonowski oraz Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

Raport stanowi aktualny i najobszerniejszy opis dobrych praktyk stosowanych przy wykonawstwie otworów studziennych wykorzystywanych do płytkich systemów geotermalnych w Szwecji oraz innych krajach nordyckich, w tym w Norwegii. Udostępnienie podręcznika w języku polskim przyczyni się do ujednolicenia standardów i poprawy jakości usług w branży płytkiej geotermii w Polsce.

Raport nie stanowi zbioru obowiązujących przepisów prawa w Polsce, a Partnerzy projektu Geothermal4PL nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej w przypadku stosowania zawartych w nim treści w praktyce.

Raport udostępniony jest wszystkim interesariuszom projektu Geothermal4PL w wersji z dnia 27.11.2017. Wszelkie uwagi co do treści raportu prosimy zgłaszać do zespołu projektu drogą e-mailową, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warszawa, 27.11.2017 r.

 

Geothermal4PL - Wsparcie zrównoważonego rozwoju i wykorzystania płytkiej energii geotermalnej na terenie obszarów objętych programem Mieszkanie Plus w Polsce

Support for sustainable development and use of shallow geothermal energy within the areas of the Mieszkanie Plus Programme in Poland

Beneficient / Beneficiary: Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
Partner Norweski / Norwegian Partner: Christian Michelsen Research AS

Projekt Geothermal4PL, nr umowy 102/2017/Wn50/OA-XN-04/D, jest finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej (FWD), Program PL04 "Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii".

Project Geothermal4PL, contract no 102/2017/Wn50/OA-XN-04/D, is financed by the EEA Financial Mechanism 2009-2014 within the framework of the Bilateral Cooperation Fund (BCF), Programme PL04 “Energy saving and promotion of renewable sources of energy”.

Operatorami Programu w Polsce są Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

The operators of the Programme in Poland are Ministry of Environment and National Fund for Environmental Protection and Water Management.

 

Warszawa, 27.11.2017 r.