20 lat earthcachingu w Muzeum

Download as iCal file
Sunday, 14 January 2024, 11:00
Location 
Rakowiecka 4, Warszawa
Contact 
Muzeum Geologiczne PIG-PIB

14 stycznia 2024 r. w Muzeum obchodziliśmy jubileusz 20-leciapowstania pierwszego na świecie earthcache’a – geologicznej skrytki popularnej edukacyjnej gry terenowej Geocaching. Jej odmiana geologiczna została objęta patronatem Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB, pełniącego funkcję państwowej służby geologicznej. Earthcaching to doskonały sposób na poszerzanie swojej wiedzy z zakresu nauk o Ziemi oraz o obiektach przyrody nieożywionej, które znajdują się w naszym otoczeniu i nieraz pozostają niezauważone.

Z okazji jubileuszu w Muzeum zaprezentowano prelekcję o tym, czym jest earthcaching i jak się zacząć w tę grę bawić. Przygotowano też grę muzealną – pytania, na które odpowiedzi były ukryte na wystawie stałej muzeum, a także warsztaty z rozpoznawania skał, dzięki którym Earthcache’rzy będą mogli lepiej radzić sobie z zagadkami.

Wydarzeniem szczególnym podczas jubileuszu było spotkanie z dr. Gwidonem Jakubowskim, uczestnikiem wypraw paleontologicznych do Mongolii.

Na wydarzenie jubileuszowe przybyło około 60 Earthcache’rów. Były to w większości osoby z Warszawy, lecz również takie, które specjalnie w tym celu przyjechały z Łodzi, Gdańska, Lublina, Grudziądza czy Torunia. 

 

 

 

 

nfosigw logo