Geofestiwal 2026

Pobierz jako plik iCal
30.05.2026, 10:00
LOKALIZACJA 
Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji
ORGANIZATORZY 
Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji

30 maja 2026 roku odbyła się kolejna edycja Geofestiwalu w Centrum Geoedukacji – Geonatura w Kielcach, skierowanego do różnych grup odbiorców, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jest to cykliczne wydarzenie, w którym po raz pierwszy wzięło udział Muzeum Geologiczne PIG-PIB. Nasi pracownicy przygotowali wystawę i mini-warsztaty dotyczące minerałów i surowców mineralnych. Goście mieli okazję dowiedzieć się m.in. dlaczego minerały mają różną barwę, jak odróżnić prawdziwe złoto od tzw. „złota głupców”, czym są surowce krytyczne i dlaczego bez nich nie działałyby nowoczesne technologie. Goście odwiedzający festiwal, mieli okazję samodzielnie – za pomocą magnesu, odseparować minerały ferromagnetyczne z piasku plażowego z nadbałtyckiej plaży w Mielnie o podwyższonej koncentracji minerałów ciężkich. Uczestnicy zajęć otrzymali małe upominki, które przypomną im o naszym Muzeum :)

 

nfosigw logo