Półfinał konkursu "Nasza Ziemia"

Pobierz jako plik iCal
21.05.2019, 08:00
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne

baner na strone 2019

21 maja w siedzibie Muzeum Geologicznego odbyły się uroczystości półfinałowe konkursu „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Potęga żywiołów Ziemi”.

Konkurs ogłoszony został w styczniu i spotkał się z ogromnym odzewem wśród uczniów i nauczycieli. Z trzech województw napłynęło do muzeum 860 prac. Bardzo burzliwe obrady jury na wszystkich trzech poziomach odbyły się w kwietniu.

Uroczystości półfinałowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 testem wiedzy w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wyłonił on dwóch laureatów pierwszych miejsc w każdej z kategorii, którzy już niedługo zmierzą się z uczniami z pozostałych regionów podczas finałowego turnieju wiedzy.

O godzinie 12:15 rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Gości przywitał kierownik Muzeum Geologicznego Izabela Olczak-Dusseldorp. Następnie uczestnicy mieli możliwość poznać historię konkursu oraz statystyki tegorocznej edycji, nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce. Po tym wstępnie nastąpiła najbardziej oczekiwana część uroczystości, a więc wręczenie nagród. Zaproszeni uczniowie do ostatniej chwili nie wiedzieli, jakie zajęli miejsce.

W tegorocznej edycji w etapie półfinałowym w kategorii plastycznej zwyciężyła Julita Matys z Zespołu Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, która wykonała pracę pod okiem p. Katarzyny Chrościckiej. W teście wiedzy w kategorii młodszej najlepsza okazała się Weronika Staniszewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnopolu pod opieką p. Jolanty Łucznik-Kęckiej. O indeksy w finale ogólnopolskim zawalczy zaś Wiktoria Suchecka z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie pod opieką p. Ewy Kuziela.

Po oficjalnej części uroczystości uczestnicy zapozowali do tradycyjnego zdjęcia z Dyziem, zwiedzili Muzeum Geologiczne z przewodnikami oraz zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek.

 

 

 

Tekst: Marlena Świło

Zdjęcia: Robert Bronowicz, Marlena Świło

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 NFOSiGW