Mineral EXPO 2024

Pobierz jako plik iCal
02.03.2024, 08:00
LOKALIZACJA 
Pałac Kultury i Nauki
ORGANIZATORZY 
www.gieldymineralow.pl

warsaw mineral expo 2024

 

Kolejne Warsaw Mineral Expo już za nami. Ostatnią edycję tej największej w Polsce i jednej z największych w Europie giełd biżuterii i minerałów odwiedziło prawie 13 tys. gości. Partnerem wydarzenia było Muzeum Geologiczne PIG-PIB.

Na gości czekało blisko 300 wystawców z całego świata. Poza piękną biżuterią, okazami mineralogicznymi i paleontologicznymi, Organizatorzy zapewnili odwiedzającym mnóstwo innych atrakcji. Wśród nich nie mogło zabraknąć także aktywności przygotowanych przez pracowników Muzeum Geologicznego. Odwiedzający targi mogli wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach edukacyjnych.

warsztaty rozpoznawania minerałów

Uczestnicy warsztatów pt.: Minerały wokół nas – podstawy rozpoznawania minerałów” poznali cechy, które umożliwiają rozpoznawanie minerałów. Na podstawie wybranych okazów mogli nauczyć się je określać i nazywać różne minerały. Był to dobry wstęp do późniejszego zwiedzania targów i udanych zakupów.

warsztaty rozpoznawania skał

 Z kolei osoby biorące udział w warsztatach pt. „Skały różnorodne i użyteczne – warsztaty z rozpoznawania skał” poznały podstawowe typy skał oraz sposoby ich rozpoznawania. Mogły także dowiedzieć się jak powszechne w naszym otoczeniu są skały. Dzięki temu, uzyskały umiejętność bardziej świadomego patrzenia na przyrodę nieożywioną, a także na niezwykłą użyteczność skał w życiu codziennym.

warsztaty rozpoznawania skał

Osobom, które uczestniczyły w przygotowanych przez nas warsztatach, jeszcze raz dziękujemy, a wszystkich zainteresowanych geologią i naukami o Ziemi zapraszamy na kolejne wydarzenia!

 

nfosigw logo