Półfinały konkursu Nasza Ziemia

Pobierz jako plik iCal
25.04.2024, 08:00
LOKALIZACJA 
Rakowiecka 4, Warszawa
ORGANIZATORZY 
Muzeum Geologiczne PIG-PIB

Dnia 25 kwietnia 2024 w gmachu Muzeum Geologicznego PIG-PIB odbyła się uroczystość półfinału XXV edycji Konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, w tym roku pod hasłem „Na krańcach Ziemi”. Było nam niezmiernie miło gościć na terenie Muzeum wszystkich uczestników tego wydarzenia, w szczególności uczniów, którzy wzięli udział w Konkursie oraz nauczycieli i rodziców, pod okiem których przygotowywali swoje prace. Cieszy nas również fakt, iż nazwiska niektórych pedagogów oraz ich podopiecznych pojawiają się już w kolejnej edycji Konkursu, co świadczy o dużym zainteresowaniu.

Zanim rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród laureatom, wyróżnieni uczestniczy części teoretycznej Konkursu z poziomu szkół podstawowych i ponadpodstawowych przystąpili do Testu Wiedzy Geologicznej. Nasze Komisje Konkursowe po sprawdzeniu wszystkich prac przygotowały listy osób nagrodzonych. Następnie rozpoczęła się główna uroczystość, podczas której uczniowie wraz z opiekunami, zarówno biorący udział w część plastycznej jak i teoretycznej Konkursu otrzymali wyróżnienia, nagrody oraz dyplomy. Poziom prac tegorocznej edycji był naprawdę wysoki, a nasze Jury nie miało łatwego zadania w wyborze tych najlepszych. Wyjątkowego charakteru uroczystości dodawał fakt, iż to XXV jubileuszowa edycja Konkursu „Nasza Ziemia”.

Po zakończeniu uroczystości wręczenia nagród, zebraliśmy się pod dinozaurem Dyziem w celu wykonania pamiątkowego zdjęcia. Następnie nasi przewodnicy oprowadzili po wystawie Muzeum Geologicznego osoby biorące udział w wydarzeniu. Wszystko zakończyło się poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na finale Konkursu!