Dzień Dziecka w KPRM

Pobierz jako plik iCal
01.06.2024, 10:00
LOKALIZACJA 
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
ORGANIZATORZY 
Muzeum Geologiczne PIG-PIB

Pasek z grafiką oraz datą wydarzenia

 

1 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się coroczny piknik z okazji Dnia Dziecka. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia był Bajkowy Ogród zainspirowany bohaterami słynnej opowieści „Alicja w Krainie Czarów”.

Spośród niezliczonej ilości stanowisk, PIG-PIG miał swoje miejsce w gronie instytucji podlegających Ministerstwu Klimatu i Środowiska. Wśród atrakcji były – a jakże by inaczej – skały, minerały i skamieniałości, które cieszyły oko i napełniały wiedzą młode umysły. Dla młodszych uczestników przeznaczone były stanowiska z kolorowankami i wycinankami, na których widniały przeróżne gatunki dinozaurów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się rozpoznawanie skamieniałości przez dotyk, w której dzieci musiały połączyć kształty, które wyczuwały w dłoniach z ilustracjami zwierząt, które niegdyś zasiedlały Ziemię. Dla uczestników, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie i podejść do wszystkich trzech stanowisk  czekała nagroda w postaci pięknie oszlifowanego kamienia lub małej figurki dinozaura. Dorośli mogli zapoznać się z naszym Muzeum poprzez materiały edukacyjne dotyczące geologii oraz naszych najwspanialszych okazów.

Rozpoznawanie wymarłych zwierząt po dotyku

Impreza trwała od 10 do 17 i nie przerwał jej nawet padający od czasu do czasu deszcz i grzmiące niebo. Dzieci bawiły się znakomicie, a wraz z nimi ich rodzice – przynajmniej taką mamy nadzieję  :)