Noc Bibliotek

Pobierz jako plik iCal
15.10.2019, 08:00 - 17:00
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne
ORGANIZATORZY 
Biblioteka Geologiczna PIG-PIB

Biblioteka Geologiczna PIG-PIB, 5 października 2019 roku,  wzięła udział w V ogólnopolskiej akcji „Noc  Bibliotek” pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Była to Noc pełna atrakcji. Najmłodsi uczestnicy w skupieniu odgadywali popularne kalambury w formie rysowanych haseł. Następnie, idąc tropami dinozaura, z dużym zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania zagadek biblioteczno-przyrodniczych ukrytych wśród najciekawszych okazów Muzeum Geologicznego. Tajemnicze i fascynujące okazało się poszukiwanie skarbu w zakamarkach bibliotecznego magazynu. Goście wysłuchali również wykładu o 100-letniej historii Biblioteki Geologicznej. Chętni wzięli udział w konkursie geologiczno-bibliotecznym, który przybliżył uczestnikom historię Instytutu, wiedzę geologiczną oraz tajemnice korzystania z katalogu kartkowego. Uczestnicy obu konkursów otrzymali intersujące nagrody książkowe.

03 08

Przez całą Noc zwiedzający mogli  przeglądać Białe kruki  - niezwykle cenne egzemplarze książek, prezentowane w Czytelni oraz zwiedzać magazyn książek, którego bogaty księgozbiór zrobił ogromne wrażenie.

05 14

Zainteresowaniem cieszyły się również wiersze, zawarte w cyklu zatytułowanym „Motyw gór w poezji” -  Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej: „Ucieczka w Tatry”, „Góry”, „Zeszłoroczne  śniegi” i wiersz Włodzimierza Wysockiego „Pożegnanie z górami”.

Klimatu tajemniczości i przytulności dodawało rozświetlone wnętrze Muzeum Geologicznego.

 

Fotorelacja na profilu Facebook Muzeum Geologicznego

 

Tekst: Bożena Lisowska-Turlejska

Zdjęcia: Małgorzata Grabowska

 

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

  NFOSiGW