Dzień Dziecka ON-LINE 2021

Pobierz jako plik iCal
01.06.2021, 08:00
LOKALIZACJA 
Sieć
ORGANIZATORZY 
Muzeum Geologiczne
baner 800x419
 


Zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka!
Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji, które znajdziecie poniżej.
Będą one dostępne od 01/06 do 08/06.

 

KONKURSY

Liliowiec z koralików

Obejrzyjcie poniższy film i przygotujcie własnego liliowca. Zdjęcia swoich prac prześlijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tytuł wiadomości „LILIOWIEC Z KORALIKÓW”) do dnia 08/06/2021 włącznie. Spośród nadesłanych prac jury składające się z pracowników Muzeum Geologicznego PIG-PIB, wybierze pięć, których autorzy otrzymają nagrody – do każdego z pięciu laureatów wyślemy dwie książki „Z tatą na dinozaury” + „Dinozaury oraz inne zwierzęta i rośliny prehistoryczne z terenu Polski”.

Wyniki opublikujemy 15/06/2021. 

 

 

Skaczący niedźwiedź jaskiniowy

Obejrzyjcie poniższy film i przygotujcie własnego skaczącego niedźwiedzia jaskiniowego. Zdjęcia swoich prac prześlijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tytuł wiadomości „SKACZĄCY NIEDŹWIEDŹ”) do dnia 08/06/2021 włącznie. Spośród nadesłanych prac jury składające się z pracowników Muzeum Geologicznego PIG-PIB, wybierze pięć, których autorzy otrzymają nagrody – do każdego z pięciu laureatów wyślemy dwie książki „Z tatą na dinozaury” + „Dinozaury oraz inne zwierzęta i rośliny prehistoryczne z tereny Polski”.

Wyniki opublikujemy 15/06/2021. 

 

WARSZTATY "ZRÓB TO SAM"

Geody

Jeżeli podobają Wam się geody, pustki w skale wypełnione minerałami, poniżej podajemy prosty sposób jak przygotować takie okazy domowym sposobem. Uwaga – potrzebna będzie pomoc osoby dorosłej!

[link] PDF jak przygotować geodę w domu

 

Dinozaury 3D

Wytnij i złóż własnego dinozaura – poniżej mamy dla Was dwa dinozaury, drapieżnego tyranozaura i pancernego ankylozaura, które możecie pokolorować, wyciąć i skleić, jak na poniższych filmikach. Do dzieła! 

Plansze do wydrukowania [ankylozaur lewa strona] [ankylozaur prawa strona]

 

Plansze do wydrukowania [tyranozaur lewa strona] [tyranozaur prawa strona]

 

Jak narysować triceratopsa

Jeżeli nie jesteście pewni jak się rysuje dinozaury, poniżej dwa przykłady. Czy potraficie narysować tak samo? 

 

 

GRY I ZABAWY

Krzyżówka geologiczna

Czy znasz odpowiedzi na wszystkie pytania i potrafisz odkryć ukryte hasło? 

[link] krzyżówka + hasła [link]

 

Znajdź różnicę

Zadanie dla uważnych – czy te obrazki są takie same? Potrafisz odnaleźć wszystkie różnice? Pamiętaj, że na koniec możesz je pokolorować 

[link] obrazek z jaskiniami

 

Paleo-zwierzak na wakacjach

plazowanie 800x708

Wakacje tuż tuż i z tej okazji mamy dla Was konkurs – narysuj swojego ulubionego paleo-zwierzaka na wakacjach. Nie musi to być dinozaur :) Swoją pracę prześlijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tytuł wiadomości „WAKACJE”) do dnia 08/06/2021 włącznie. Spośród nadesłanych prac jury składające się z pracowników Muzeum Geologicznego PIG-PIB, wybierze pięć, których autorzy otrzymają nagrody – do każdego z pięciu laureatów wyślemy dwie książki „Gdy na Ziemi żyły dinozaury” + „Dinozaury – nalepkowa książeczka”.

 


 

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

  NFOSiGW