Noc Muzeów

Pobierz jako plik iCal
18.05.2019, 19:00
Do 19.05.2019
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne

W sobotni wieczór odbyła się Noc Muzeów. Impreza ta, mająca wieloletnią tradycję, cieszy się ogromną popularnością i z roku na rok przyciąga coraz większe grono uczestników. W wydarzeniu biorą udział dziś już nie tylko muzea, ale również liczne instytucje kultury, nauki oraz jednostki rządowe. Tej niezwykłej nocy otwierają swoje podwoje udostępniając pomieszczenia, które zwykle są poza zasięgiem większości ludzi. Specjalnie na tę okazję organizowane są  także dodatkowe atrakcje: koncerty, wystawy, warsztaty i prelekcje.

Muzeum Geologiczne od lat bierze udział w Nocy Muzeów. To jedna z nielicznych okazji do zobaczenia naszej placówki w nocnej aurze, oświetlonej specjalnie na tę okazję. Muzeum czynne było od godziny 19:00 do północy. Od samego początku goście mogli wziąć udział w grze muzealnej, podczas której musieli odnaleźć rozmieszczone na sali konkretne okazy geologiczne – ślady pozostawione przez zwierzęta i rośliny, które żyły przed milionami lat – oraz wskazać ich twórców. Na osoby, które poprawnie rozwiązały zadanie i wrzuciły swoje karty pracy do urny czekały nagrody.

Głodni wiedzy mogli wysłuchać wykładu o mamucie włochatym, posłuchać o tetrapodach oraz wziąć udział w mini warsztatach i oprowadzaniu po wystawie. Przez cały czas na sali obecni byli pracownicy Muzeum, którzy odpowiadali na każde pytanie zwiedzających.

 

Pełen program wydarzeń dostępny jest na stronie http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/

 

 

Tekst: Marlena Świło

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 NFOSiGW