Dzień Dziecka u Premiera

Pobierz jako plik iCal
01.06.2019, 08:00
LOKALIZACJA 
Kancelaria Premiera

tlo fb 820x312

Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowany został piknik dla najmłodszych. Nie mogło nas tam zabraknąć, dlatego też swój namiot, wśród licznych atrakcji tego dnia, miało również Muzeum Geologiczne PIG-PIB. Przygotowaliśmy kilka ciekawych stanowisk, na których dzieci w różnym wieku mogły znaleźć ciekawe gry i zabawy.

 

Dla najmłodszych — ale również i nieco starszych, jak pokazał ten dzień — czekały kolorowanki i maski dinozaurów do samodzielnego wykonania. Każdy mógł wybrać czy chce zostać groźnym tyranozaurem, czy może jednak łagodnym brachiozaurem, a następnie — kierując się własną kreatywnością — pokolorować wybrany wzór. Później wspólnie wycinaliśmy przygotowane maski i gotowe!

 

Nieco starsi goście naszego stanowiska mogli natomiast pobrać tzw. karty pracy i wykonując odpowiednie zadania zebrać łącznie cztery pieczątki, dzięki którym na końcu czekała na nich do wylosowania nagroda. A nagrody były nie byle jakie — można było wygrać m.in. skamieniały ząb rekina bądź ciekawy minerałów. Jednym z zadań była tablica z rebusem oraz dwoma konkursami polegającymi na dopasowaniu zdjęć skamieniałości do ilustracji przedstawiającej cały organizm za życia, oraz coś dla czujnego oka, czyli dopasowanie powiększonych fragmentów zdjęć kopalnych okazów do poszczególnych skamieniałości. Następnymi punktami były dwie szuflady z ciekawymi okazami skał, minerałów i skamieniałości, do których należało dopasować odpowiadające im nazwy. Na koniec, jak na prawdziwego paleontologa i geologa przystało, młodzi badacze wzięli udział w wykopaliskach, podczas których mieli za zadanie odnaleźć ukryte w osadzie dinozaury. Zapału, z jakim niejeden kilku latek przeszukiwał piasek, pozazdrościć mógł każdy profesjonalny naukowiec.

 

Wszystko to okraszone było przemierzającym okolice naszego namiotu tyranozaurem, który chętnie robił sobie zdjęcia z każdym z naszym gościem. Radości, uśmiechów i dobrej zabawy na pewno tego dnia nie zabrakło. Nie zabraknie ich również za rok, kiedy to po raz kolejny przygotujemy dla Was liczne atrakcje. Do zobaczenia!

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.premier.gov.pl

 

 

 

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 NFOSiGW

 

Tekst: Robert Bronowicz

Zdjęcia: Diana Piotrowska