Dzień Dziecka w ogrodach KPRM

Pobierz jako plik iCal
03.06.2023, 10:00
LOKALIZACJA 
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
ORGANIZATORZY 
Muzeum Geologiczne

Dzień Dziecka 2023 w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za nami. Piknik odbył się w sobotę 3 czerwca. Była to dla nas kolejna okazja do spotkań z Wami na żywo. Jak było? Słoneczna pogoda, mnóstwo uśmiechniętych twarzy i wspaniała zabawa. Jak co roku, przygotowaliśmy kilka atrakcji, które cieszyły się Waszym zainteresowaniem.

Z naszą pomocą mogliście zamienić się w dinozaura Dyzia, tyranozaura lub brachiozaura, przygotowując maski kolorowane według Waszego autorskiego pomysłu. Kto chciał mógł również własnoręcznie wyciąć i złożyć figurkę sympatycznego dinozaura. Były również minerały i skamieniałości, w tym pokaźnych rozmiarów oryginalna kość mamuta, o których opowiadali pracownicy Muzeum Geologicznego PIG-PIB. Biorąc udział w konkursach planszowych każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat tego, które wymarłe zwierzęta były dinozaurami i jak wyglądają kopalne odpowiedniki żyjących stworzeń. Nie zabrakło również wykopalisk, podczas których każdy miał okazję poczuć się jak prawdziwy paleontolog szukając zagrzebanych w piasku dinozaurów.

Oczywiście na wszystkich czekały nagrody – zestawy folderów o przeszłości geologicznej naszej Ziemi i ciekawe kamienie. Frekwencja była wysoka, a to pokazuje że musimy być tam również za rok, na co już teraz zapraszamy!

nfos min