Piknik Naukowy

Pobierz jako plik iCal
15.06.2024, 08:00
LOKALIZACJA 
Stadion Narodowy
ORGANIZATORZY 
CNK i Polskie Radio

Banner z tytułem i datą wydarzenia

 

15 czerwca odbyła się 27. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, największa w kraju, plenerowa impreza popularyzującą naukę. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia było hasło "Nie do wiary". Stanowiska instytucji i firm biorących udział w Pikniku były rozstawione na koronie wokół stadionu PGE Narodowy i wewnątrz obiektu. Stanowisko Muzeum Geologicznego PIG-PIB znajdowało się w Strefie Cywilizacji

W tym roku Piknik odwiedziło ponad 36 tysięcy gości!

piknik01

Dla gości Pikniku przygotowaliśmy dwa stoiska pełne ciekawostek: 

Stanowisko pierwsze: „Nie do wiary – przybysze z kosmosu”

Na stanowisku można było nauczyć się rozpoznawać ziemskie skały, aby później wiedzieć jak rozpoznać te nieziemskie. Goście mogli zobaczyć, dotknąć i przetestować nie tylko najpospolitsze skały, ale także wiele tych, które niewprawnemu poszukiwaczowi mogą pomylić się z meteorytami, takie jak różnego rodzaju szlaki, odpady hutnicze, rudę darniową czy bazalt. Uzbrojeni w tę wiedzę mogli podziwiać najprawdziwsze meteoryty, w tym aż cztery meteoryty znalezione w Polsce.

 Stanowisko drugie: „Nie do wiary – to naprawdę żyło?!”

Ziemia od setek milionów lat zamieszkiwana jest przez zwierzęta. Niektóre z nich wykształciły niezwykłe kształty, formy czy przystosowania, w tym też takie, których próżno szukać wśród współczesnych gatunków. Goście mogli poznać najciekawsze z nich, nauczyć się je rozpoznawać, dowiedzieć jak żyły i co sprawiło, że odniosły ewolucyjny sukces lub też dlaczego wyginęły.

piknik02

 nfosigw logo sfinansowanie rgb