Dzień dinozaura w Muzeum Geologicznym

Pobierz jako plik iCal
29.02.2020, 08:00
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne

W sobotę, 29 lutego w Muzeum Geologicznym obchodziliśmy hucznie Dzień Dinozaura. Podczas kilkugodzinnej imprezy dzieci mogły wziąć udział w licznych atrakcjach, dzięki którym najmłodsi mogli dowiedzieć się o życiu dinozaurów, a nawet zaprzyjaźnić się z niektórymi z nich np. z naszym difolozaurem Dyziem.

 

Dla najmłodszych przygotowano 7 stanowisk plastyczno - technicznych, gdzie różnymi technikami dzieci wykonywały dinozaury. Największą popularnością cieszyło się stanowisko z maskami dinozaurów oraz malowanie farbami gipsowych figurek dinozaurów. Oprócz stanowisk warsztatowych, na głównej sali muzealnej można było odkopywać przy pomocy pędzelków replikę 1,5 metrowego szkieletu silezaura - pradinozaura odnalezionego w Krasiejowie. Nie zabrakło również konkursów planszowych z nagrodami oraz mini wykopalisk paleontologicznych, na których dzieci poszukiwały miniaturek dinozaurów.

 

Dla pożeraczy książek o dinozaurach przygotowano także kącik bajek i wiedzy o dinozaurach. W strefie relaksu na piętrze można było odpocząć od zgiełku, przeczytać dziecku książkę lub rozwiązać quiz o dinozaurach.

 

Z okazji Dnia Dinozaura opracowano specjalną dinozaurową krzyżówkę. Wszystkie pytania dotyczyły dinozaurów znajdujących się w Muzeum, a odpowiedzi można było znaleźć przy okazach na głównej sali muzealnej. Spośród autorów poprawnie rozwiązanych krzyżówek dwukrotnie rozlosowano nagrody rzeczowe.

 

W trakcie obchodów Dnia Dinozaura odbyło się również spotkanie miłośników Geocachingu. Z tej okazji przygotowany został w limitowanej ilości 200 szt. specjalny tzw. drewniak PWG z podobizną dunkleosteusa.

Dziękujemy ponad 1000 gości, którzy uczestniczyli w obchodach Dnia Dinozaura.

 

Tekst: Maria Andruszkiewicz-Gorzelak
Zdjęcia: Maria Andruszkiewicz-Gorzelak, Robert Bronowicz