Dzień Dinozaura Online

Pobierz jako plik iCal
19.02.2021, 08:00
LOKALIZACJA 
Sieć

Grafika informacyjna o Dniu Dinozaura

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. W sprawie wysyłki nagród organizatorzy będą kontaktować się z laureatami drogą mailową.

 

Z okazji „Dnia Dinozaura” przygotowaliśmy dla Was:

 

1. QUIZ O DINOZAURACH PT.: SPRAWDŹ, CO WIESZ O NAJWIĘKSZYCH MIESZKAŃCACH ZIEMI”

Wejdź w link i rozwiąż quiz:

link do quizu (otwiera nowe okno)

  • Wśród uczestników quizu zostanie rozlosowanych 5 książek „Gdy na Ziemi żyły dinozaury” autorstwa polskiego paleontologa Tomasza Suleja ufundowanych przez Wydawnictwo Multico.
  • Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Muzeum Geologicznego PIG - PIB do dnia 15.03.2021 r.
  • Quiz będzie dostępny na stronie Muzeum Geologicznego PIG-PIB w terminie 26.02.2021 - 05.03.2021 r.

 Okładka książki "Gdy na Ziemi żyły dinozaury"Logo Oficyny Wydawniczej MULTICO

 

2. KONKURSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO 18 ROKU ŻYCIA:

  • Dinozaur/y w zimowej odsłonie:

Narysuj dinozaura/y zimą najpiękniej jak potrafisz, w dowolnej technice, w formacie A4 lub A3.  Zrób skan lub zdjęcie swojemu rysunkowi i prześlij go na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 marca 2021 r.

Najciekawsze prace otrzymają nagrody. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Muzeum Geologicznego PIG - PIG do dnia 15.03.2021r.
  • Dinozaur ze wstążki - zakładka do książki:

Zrób zakładkę do książki według poniższego wzoru lub według własnego pomysłu. Prześlij zdjęcie swojej pracy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 marca 2021r. Najciekawsze prace otrzymają nagrody. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Muzeum Geologicznego PIG - PIG do dnia 15.03.2021r.

 

Przykładowe zakładki

 

  • Łapacz snów z dinozaurem: 

Obejrzyj film i dowiedz się jakie kolory miały niektóre dinozaury, a następnie zrób dinozaurowy łapacz snów. Możesz wzorować się na filmie lub puścić wodzę fantazji. Prześlij zdjęcie swojej pracy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 marca 2021r. Najciekawsze prace otrzymają nagrody. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Muzeum Geologicznego PIG - PIG do dnia 15.03.2021r.

 


  • Makaronozaur (Makaronowy dinozaur): 

Obejrzyj poniższy film, dowiedz się co nosiły na grzbietach dinozaury, a następnie wykonaj własnego dinozaura z makaronów. Możesz wzorować się na filmie bądź zrobić go według własnej inwencji twórczej. Prześlij zdjęcie swojej pracy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 marca 2021 r.

Najciekawsze prace otrzymają nagrody. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Muzeum Geologicznego PIG - PIG do dnia 15.03.2021r.

 

 

3. GRA:

Gra „Zostań paleodetektywem” (Wydawnictwo Tatarak) :

Wydawnictwo Tatarak przygotowało dla Was wspaniałą grę i ufundowało nagrody - dwie książki pt.: „Ziemia, żywa planeta”

Sprawdź jak możesz wygrać:

Wejdź w link: http://zostandetektywem.tatarak.com/ (otwiera nowe okno), zagraj, prześlij do nas hasło, które pojawi się po prawidłowym przejściu gry i krótko opisz, w jaki sposób dbasz o naszą planetę (max. 1 strona A4). Autorzy dwóch najciekawszych opisów otrzymają książkę pt. "Ziemia, żywa planeta”.

Okładka książki Ziemia - żywa planetaLogo Wydawnictwa Tatarak

Hasło wraz z opisem prześlij na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 marca 2021 r.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Muzeum Geologicznego PIG - PIB do dnia 15.03.2021r.

 

 

4. ZRÓB TO SAM

  • Notes na zapiski na lodówkę

Zrób według szablonu bądź własnej inwencji twórczej notes na zapiski na lodówkę

 

  • Dinozaur 3D

Wykonaj własnoręcznie stojącego dinozaura. Pobierz poniższy szablon, pokoloruj go i postępuj zgodnie z instrukcjami na filmie.

pngAnkylozaur - lewa strona307.42 KB

pngAnkylozaur - prawa strona307.96 KB

 

  • Jak narysować dinozaura – brontozaur

Zobacz jak samodzielnie narysować uśmiechniętego brontozaura

 

Wszystkie wyżej wymienione atrakcje dostępne będą na stronie Muzeum Geologicznego PIG - PIB w terminie 26.02 - 05.03.2021 r.

 

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

  NFOSiGW