Muzeum Geologiczne w maju 2021

Pobierz jako plik iCal
05.05.2021, 08:00
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne
ORGANIZATORZY 
Muzeum Geologiczne

Muzeum Geologiczne będzie otwarte w maju wyłącznie w niedziele w godzinach 10:00-15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zwiedzających


9, 16 i 23 maja 2021 r.

 

Otwarcie Muzeum w kolejnych miesiącach będzie zależne od sytuacji epidemiologicznej. O ewentualnych zmianach dni i godzin otwarcia będziemy informować na bieżąco na stronie www Muzeum oraz na profilu Facebook.

 

 Regulamin zwiedzania Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w okresie trwania epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2

W związku z ogłoszonym stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, działając w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (poz. 2316 z późn. zm.), a także zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, wprowadza się na czas trwania stanu epidemii niniejszy regulamin określający zasady zwiedzania Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (Muzeum Geologicznego PIG-PIB).

 1. Zwiedzanie Muzeum Geologicznego PIG-PIB jest możliwe tylko przez osoby indywidualne. Do zakończenia stanu epidemii nie przewiduje się możliwości zwiedzania Muzeum przez grupy zorganizowane.

 2. Maksymalna jednoczesna liczba zwiedzających Muzeum Geologicznego PIG-PIB wynosi 60 osób.

 3. Zwiedzający po wejściu do Muzeum Geologicznego PIG-PIB są zobowiązani do zdezynfekowania rąk przy pomocy środka dezynfekcyjnego znajdującego się w dozowniku przy wejściu do budynku Muzeum. Możliwość dodatkowej dezynfekcji rąk jest także zalecana w punktach na terenie ekspozycji muzealnej.

 4. Zwiedzający w czasie pobytu w budynkach Muzeum Geologicznego PIG-PIB są zobowiązani do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Obowiązku tego nie stosuje się do dziecka, które nie ukończyło 5 roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający:
  - całościowe zaburzenia rozwoju,
  - zaburzenia psychiczne,
  - niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,
  - trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.

 5. Na terenie Muzeum Geologicznego PIG-PIB obowiązuje zasada zachowania co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami zwiedzającymi. Wyłączeni z tego obowiązku są:
  - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
  - osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
  - osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

 6. Na terenie Muzeum Geologicznego PIG-PIB zabrania się spożywania posiłków i napojów.

 7. Odwiedzającym Muzeum Geologiczne PIG-PIB udostępnia się samoobsługową niestrzeżoną szatnię na okrycia wierzchnie. Muzeum Geologiczne PIG-PIB nie odpowiada za rzeczy pozostawione w samoobsługowej szatni.

 8. Ostatnia zwiedzająca osoba jest wpuszczana na teren Muzeum PIG-PIB 30 minut przed godziną jego zamknięcia, jeżeli liczba aktualnie przebywających w nim osób nie przekracza limitu, o którym mowa w pkt 2 niniejszego regulaminu.

 9. Kontakt z pracownikami Muzeum Geologicznego PIG-PIB odbywa się wyłącznie drogą telefoniczną (22 459 2348) lub e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Sekretariat Muzeum Geologicznego PIG-PIB nie jest dostępny dla osób odwiedzających Muzeum.

 10. W przypadku nieprzestrzegania niniejszego regulaminu osoba naruszająca zasady wskazane w regulaminie zostanie upomniana przez pracownika Muzeum Geologicznego PIG-PIB, a w przypadku dalszego nieprzestrzegania zasad określonych w regulaminie może zostać poproszona o opuszczenie budynku Muzeum.

 

The Geological Museum will be open in May on Sundays 9th, 16th, 23rd and 30th of May from 10:00 to 15:00. 

Regulations for visiting the Geological Museum of the Polish Geological Institute - National Research Institute during the SARS-CoV-2 epidemic (short version):

 1. Visiting the Geological Museum is possible only by individuals.
 2. The maximum number of visitors allowed inside at the same time: 60.
 3. After entering the Geological Museum visitors are obliged to disinfect their hands.
 4. During their stay in the buildings of the Geological Museum, visitors are required to cover their mouths and nose.
 5. Please keep a safe distance of minimum 1,5 m from other visitors.
 6. Eating and drinking in the Museum building is prohibited.
 7. Last entrance: 14:30 (if the number of people currently inside does not exceed the limit)
 8. Contact with the staff of the Geological Museum PGI-NRI is possible only by phone (22 459 2348) or by e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).