Noc Muzeów 2021

Pobierz jako plik iCal
15.05.2021, 19:00
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne
ORGANIZATORZY 
Muzeum Geologiczne

nocmuz2

 

Tak jak w poprzednich latach Muzeum Geologiczne otwiera swoje progi w tę szczególną noc jaką jest Noc Muzeów. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszej placówki, jak również udziału w atrakcjach online dostępnych na naszej stronie internetowej.

 

ZWIEDZANIE WYSTAW MUZEUM GEOLOGICZNEGO

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązują ścisłe reguły zwiedzania. Dotyczy to przede wszystkim limitu osób, które jednocześnie mogą przebywać na Sali wystawowej. Mając na uwadze popularność naszego muzeum oraz liczne wnioski kierowane do nas, wprowadziliśmy system rezerwacji, dzięki któremu osoby odwiedzające nas tej magicznej nocy będą miały pewność, że zwiedzą wystawę bez oczekiwania w długiej kolejce.

Aby zarezerwować wizytę należy skorzystać z formularza poniżej, wybrać orientacyjną godzinę wizyty oraz pozostawić dane kontaktowe.

Regulamin rezerwacji:

  1. Na salę wystawową będą wpuszczane wyłącznie osoby posiadające rezerwację.
  2. Osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 3 roku życia muszą posiadać osobne rezerwacje. Nie ma możliwości rejestracji kilku osób jednocześnie w tym samy formularzu.
  3. Przed wejściem należy przedstawić pracownikowi Muzeum elektroniczne potwierdzenie/potwierdzenia rezerwacji, która została przesłana na adres e-mail podany w formularzu. W przypadku braku możliwości przedstawienia potwierdzenia należy podać dane kontaktowe z formularza (imię, nazwisko).
  4. Wybrana godzina rejestracji ma charakter orientacyjny i gwarantuje zwiedzanie podczas Nocy Muzeów.
  5. Ze względu na obowiązujący limit na Sali, wejście do muzeum jest uzależnione od liczby osób aktualnie przebywających wewnątrz budynku.
  6. Nie narzucamy maksymalnego czasu zwiedzania, jednak ze względu na limit osób na Sali sugerujemy pobyt nie przekraczający 60 min.
  7. Podczas rejestracji prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Regulamin dostępny jest także tutaj.
  8. Pytania związane z rezerwacją oraz Nocą Muzeów prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 Jeżeli widget rejestracji nie wyświetla się poprawnie proszę spróbować tutaj.

 

 

GEOLOGICZNY EKSPERYMENT

Jeżeli braliście udział w Dniu Ziemi, zapewne pamiętacie eksperyment z solnymi stalaktytami, dzięki któremu dowiedzieliście się, że te formy naciekowe powstają poprzez wytrącanie się rozpuszczonych w wodzie substancji. Ale skąd te rozpuszczone substancje się w niej wzięły? I jak powstają pustki takie jak jaskinie, w których może tworzyć się piękna szata naciekowa? By poznać odpowiedzi na te pytania, wykonaj poniższy geologiczny eksperyment.

 

[pdfPobierz instrukcję617.52 KB]

 

NARYSUJ MAMUTA

Zobacz jak narysować mamuta, który od wielu lat jest symbolem naszego Muzeum.