Gra miejska "Mokotowskie oblicza geologii"

Pobierz jako plik iCal
17.10.2021, 10:00
LOKALIZACJA 
Mokotów
ORGANIZATORZY 
Muzeum Geologiczne

 baner www 2100x700 px

 

W niedzielę 17.10.2021 Muzeum Geologiczne PIG-PIB przeprowadziło Grę Miejską zatytułowaną „Mokotowskie oblicza geologii”. Jak mówi tytuł Gry, tematem przewodnim były przykłady wykorzystania geologii w przestrzeni miejskiej, zarówno w obiektach użyteczności publicznej jak i dziełach sztuki.

02a

Pracownicy Muzeum przygotowali kilka punktów, do których musieli dotrzeć uczestnicy. Gra rozpoczęła się o godz. 10:00 przy wejściu do galerii handlowej Plac Unii, gdzie drużyny dostały niezbędne materiały w postaci kart poszczególnych przystanków. Na każdym z punktów do wykonania były zadania, bądź to opisane na karcie, w przypadku punktów bezobsługowych, bądź wskazane przez osobę nadzorujące dany punkt. Tylko po wykonaniu wszystkich zadań i zgłoszeniu się na metę, którą było Muzeum Geologiczne PIG-PIB, można było liczyć na wygraną. Punkty zlokalizowano w Łazienkach Królewskich, parku Morskie Oko, wzdłuż ulicy Puławskiej, Alei Niepodległości oraz na stacji metra Pole Mokotowskie.

01a

Wszystkie zespoły, które wzięły udział w zabawie dotarły na metę wraz z potwierdzeniem wykonania poszczególnych zadań. Na wszystkich uczestników, którzy tego dnia zdecydowali się spędzić z nami czas na poszukiwaniu przykładów wykorzystania geologii w dzielnicy Mokotów, czekały cenne nagrody. Wręczenie nagród odbyło się o godz. 14:30.

Biorąc pod uwagę późniejsze wiadomości od uczestników dziękujących za dobrą zabawę i miło spędzony czas, przeprowadzona Gra Miejska nie była zapewne ostatnim tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez Muzeum Geologiczne PIG-PIB.

 

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 NFOSiGW