Warsaw Gallery Weekend w Muzeum Geologicznym PIG-PIB

„Love, Memory, Curiosity” – to tytuł wystawy otwartej w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznwego – Państwowego Instytutu Badawczego w ramach Warsaw Gallery Weekend. Ekspozycja prezentowana jest we współpracy z Polana Institute.

Warsaw Gallery Weekend to coroczny festiwal sztuki współczesnej organizowany przez prywatne galerie. Kilkadziesiąt wystaw i bogaty program towarzyszący ukazują to, co najciekawsze i najbardziej aktualne na warszawskiej scenie artystycznej.

Wystawa „Love, Memory, Curiosity” to pierwsza próba wprowadzenia do głównej przestrzeni Muzeum Geologicznego dzieł sztuki współczesnej. To również spojrzenie na sztukę współczesną jako na kolejny etap ewolucji. Tytuł wystawy nawiązuje do słów Darwina, który pisał, że „każdy zwolennik teorii ewolucji musi przyznać, że umysłowe władze wyższych zwierząt, choć tak różne od naszych pod względem stopnia rozwoju, są jednak tej samej natury, co i nasze, i mają równą własność doskonalenia się”.

W Muzeum Geologicznym PIG-PIB swoje prace prezentują Alicja Bielawska, Tymek Borowski, Magdalena Karpińska, Olga Micińska, Shana Moulton, Katarzyna Przezwańska, Mikołaj Sobczak, Stach Szumski i Nomadic State.

galery1

Praca Tymka Borowskiego

galery2

Praca Alicji Bielawskiej

Ekspozycja w Muzeum czynna będzie do 6 listopada 2017. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania Warsaw Gallery Weekend jest bezpłatny.

Muzeum Geologiczne PIG-PIB

ul.  Rakowiecka 4,00-975 Warszawa

http://warsawgalleryweekend.pl