Biblioteka Geologiczna informuje:

pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego mają możliwość zdalnego dostępu do pełnotekstowych baz ScienceDirect, SpringerLink, Wiley Online Library, a także do baz bibliograficzno-bibliometrycznych Scopus oraz Web of Knowledge.

Zachęcamy do korzystania z tych źródeł z komputerów zlokalizowanych poza siecią PIG, np. z domu

ScienceDirect i Scopus

alt

 

Pracownicy PIG mają dostęp do:

- czasopism wydawnictwa Elsevier bieżących oraz archiwów od 1995 r. w bazie ScienceDirect

- zakupionych przez naszą Bibliotekę książek w wersji online wydawnictwa Elsevier na platformie Science Direct. (Możemy również korzystać z publikacji open access dostęnych na platformie)

- zasobów bazy Scopus.

 

Aby zarejestrować się do bazy należy skontaktować się z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu ustalenia hasła dostępu.

Czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad licencji.

Wiley Online Library

alt

Pracownicy PIG mają dostęp do czasopism na serwerze wydawcy Wiley Online Library. Licencja krajowa obejmuje aktualizowany corocznie zbiór czasopism "Full Collection", który zawiera obecnie 1371 tytułów z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych wraz z archiwami od 1997 roku.

 

Aby korzystać z dostępu zdalnego należy zarejestrować się do Wiley Online Library na komputerze w sieci PIG a wchodząc z komputera domowego używać tego hasła.

Web of Science

 

Pracownicy PIG mają możliwość zdalnego dostępu do baz bibliograficzno-bibliometrycznych na platformie Web of Science oraz narzędzi EndNote Basic i Researcher ID.

 

Aby korzystać z dostępu zdalnego należy zarejestrować się do Web of Science na komputerze w sieci PIG a wchodząc z komputera domowego używać tego hasła.


Więcej informacji na ten temat można uzyskać z prezentacji p. Małgorzaty Krasowskiej dotyczącej konta osobistego na platformie WoK.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.