„Udostępniane wód termalnych w Poslce” – zwiększenie środków oraz wydłużenie terminu składania wniosków.

Udostępnianie wód termalnych w Polsce

 

Do 30.09.2022 wnioskodawcy mają czas na aplikowanie o środki w programie priorytetowym NFOŚiGW „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Zwiększona została również planowana alokacja z 70 mln do aż 250 mln zł.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego lub związku jednostek samorządu terytorialnego, a wsparcie finansowe na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż wód termalnych  będzie udzielane w postaci dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych.

Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym.

Dodatkowo przypominamy o możliwości sporządzenia przez ekspertów PIG-PIB wstępnej, bezpłatnej opinii na temat występowania i możliwości zagospodarowania wód termalnych na wskazanej lokalizacji.

Szczegółowych informacji udzielają:

dr Mariusz Socha, tel. 22 45 92 144, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr Izabella Gryszkiewicz, tel. 22 45 92 729, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty programów, informacje o konkursie, aktualności i więcej szczegółów można znaleźć na stronie NFOŚiGW:

Udostępnianie wód termalnych w Polsce - NFOŚiGW - Portal Gov.pl (www.gov.pl)