Stowarzyszenie Emerytowanych Pracowników PIG

W 2007 roku grupa emerytowanych pracowników PIG podjęła inicjatywę zorganizowania Stowarzyszenia Emerytowanych Pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego (SEP PIG). Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 29 listopada 2007 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym m.st. Warszawy  (sygnatura WA.XIII NS-REJ.KRS/1321/23/428, KRS 0000293709), a działalność rozpoczęło w styczniu 2008 r. i działa aktywnie do dziś. Do SEP PIG należy ponad stu emerytowanych pracowników Instytutu.

 

Zobacz: O Stowarzyszeniu Emerytowanych Pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego 

 

Cele, zadania i działalność Stowarzyszenia

Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie emerytowanych pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego i organizowanie ich działalności. Do najważniejszych zadań SEP PIG należy rozpoznawanie bieżących problemów emerytów i prezentowanie ich dyrekcji PIG-PIB oraz organizowanie okresowych spotkań.

Corocznie organizowane są spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także zebrania związane z prelekcjami o tematyce geologicznej i ogólnej. Organizowane są wycieczki oraz wspólne zwiedzanie muzeów. W planach jest  rozszerzenie zakresu działalności i temu służy nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, które od lat organizuje wycieczki, także do krajów ościennych.

Bardzo ważna jest działalność edytorska. W latach 2012-2022 ukazało się 13 tytułów związanych ze wspomnieniami koleżanek i kolegów z pracy zawodowej w kraju oraz zagranicą, a niekiedy również bardziej uniwersalnych retrospekcji. To wkład Stowarzyszenia w pisanie ponad stuletniej historii Instytutu. Ponieważ dostęp do tych publikacji jest ograniczony przez ich dystrybucję w siedzibie w Warszawie, podjęte zostaną starania o udostępnienie ich także w wersji cyfrowej w formacie PDF, który byłby ogólnie dostępny na stronie internetowej.

Wśród najważniejszych kierunków działania jest także pomoc emerytowanym pracownikom PIG, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i bytowej. Stowarzyszenie pomaga wypełnić odpowiednie wnioski i pilotuje ich rozpatrywanie w Komisji Socjalnej. Przedstawicielką Stowarzyszenia powołaną przez Dyrektora PIG - PIB w skład Zakładowej Komisji Socjalnej jest Barbara Bańkowska-Zajączkowska. 

Stowarzyszenie od początku swojej działalności cieszy się olbrzymim wsparciem Dyrekcji Instytutu. 

Władze Stowarzyszenia

Obecny Zarząd Stowarzyszenia został wybrany na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w grudniu 2022 roku i działa w składzie:

  • Ryszard Strzelecki – prezes,
  • Jerzy B. Miecznik – wiceprezes,
  • Wojciech Salski – wiceprezes,
  • Barbara Rybicka-Grochowska – skarbnik,
  • Irena Biczyk – sekretarz,
  • Bożena Budzicka – członek zarządu.

W komisji rewizyjnej znaleźli się:

  • Barbara Bańkowska-Zajączkowska,
  • Grzegorz Gorzelniak,
  • Izabela Zielińska.

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Warszawie w siedzibie PIG-PIB przy ul. Rakowieckiej 4 w budynku im. Jana Wyżykowskiego, pokój nr 109 (przybudówka).

Dyżury członków Zarządu odbywają się w każdą środę w godzinach 10-14. Spotkania Zarządu odbywają się w ostatnią środę miesiąca.

Tel. 22 4592 23 43

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 5213496654

Regon 141317288