Bazy Biblioteki PIG

BAZY BIBLIOTEKI PIG
 

biblio2Katalog Bibliotek PIG
Zawiera informacje dotyczące zbiorów Biblioteki Geologicznej w Warszawie od 1990 r. oraz bibliotek oddziałowych. Informacje o zbiorach warszawskich sprzed 1990 r. zawarte w katalogu kartkowym dostępne są w Czytelni Biblioteki Geologicznej, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

biblio2Bibliografia Geologiczna Polski
Bibliografia Geologiczna Polski ukazuje się od 1922 roku. Prezentuje dorobek naukowy środowiska polskich geologów. Obejmuje publikacje zarówno wydawane w kraju, jak i w miarę możliwości, zagraniczne.


biblio2Publikacje pracowników PIG
Baza publikacji pracowników PIG tworzona jest  od 2006 r.  na podstawie  informacji wpływających na bieżąco do Biblioteki Geologicznej, jako podbaza Bibliografii Geologicznej Polski.


bazyCzasopisma on-line
Baza czasopism geologicznych i z nauk pokrewnych. Dostęp do  części z nich (posadowionych na platformach: ScienceDirect, SpringerLink, Wiley Online Library, AGU, EBSCO) możliwy jest tylko z komputerów w  PIG. Chętnych do skorzystania z tych zbiorów zapraszamy do czytelń we wszystkich oddziałach PIG.

bazyKsiążki on-line
Baza książek geologicznych i z nauk pokrewnych. Dostęp do  części z nich (posadowionych na platformie SpringerLink, Elsevier, Wiley) możliwy jest tylko z komputerów w  PIG. Chętnych do skorzystania z tych zbiorów zapraszamy do czytelń we wszystkich oddziałach PIG.