Geotermia w Kole oficjalnie otwarta

20 grudnia 2023 r. odbyło się oficjalne zakończenie budowy Geotermii Koło Sp. z o.o. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Prezes Spółki Geotermii Koło Przemysław Stasiak wraz z załogą spółki oraz wykonawcy i inspektorzy nadzoru.


Prezes Geotermii Koło podkreślił, że była to historyczna chwila zarówno dla spółki, jaki i dla miasta. - Czekaliśmy na to kilkadziesiąt lat – powiedział. Inwestycja przebiegła zgodnie z harmonogramem. - Wykonawca stanął na wysokości zadania. Niebawem będziemy mogli korzystać z tego dobrodziejstwa, które mamy – dodał.


Burmistrz Krzysztof Witkowski zaznaczył, że zakończenie budowy instalacji geotermalnej pozytywnie wpłynie na  rozwój miasta, chociażby w turystyce i rekreacji, a także poprzez stabilizację i obniżkę cen ciepła. Podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego wielkiego i technologicznie zaawansowanego przedsięwzięcia, a w szczególności prezesowi Przemysławowi Stasiakowi i całej załodze spółki.


Po przemówieniach zostały podpisane protokoły odbioru zakończenia budowy ciepłowni geotermalnej. Ciepło z głębi ziemi popłynie do miasta po uzyskaniu stosownych koncesji. Nastąpi to do końca pierwszego kwartału 2024 roku. Wartość całej inwestycji to ponad 108 mln zł brutto.

 

kolo artyku

 

Tekst: Paulina Kopera
Zdjęcie: Urząd Miejski w Kole