O Centrum Geozagrożeń

O Centrum Geozagrożeń

 

Centrum Geozagrożeń jest komórką organizacyjną PIG-PIB zajmującą się całokształtem zagadnień związanych z geozagrożeniami i geologią inżynierską w Polsce.

Pracownicy Centrum dbają o zachowanie najwyższych, światowych standardów prowadzonych prac w zakresie identyfikowania, monitorowania i prognozowania geozagrożeń.

Do zakresu działania Centrum Geozagrożeń należy organizacja, zarządzanie, koordynacja i realizacja zadań państwa w zakresie redukcji ryzyka związanego z zagrożeniami geologicznymi w ramach osłony kraju. Jest to realizowane m. in. przez:

  1. Udział w przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym poprzez wsparcie systemu zarządzania,
  2. Nadzór, koordynowanie i prowadzenie prac związanych z zagrożeniami geologicznymi na terenie całego kraju,
  3. Koordynowanie, prowadzenie i nadzorowanie prac związanych z waloryzacją i rozpoznaniem warunków geologiczno-inżynierskich na obszarze całego kraju,
  4. Prowadzenie modelowania geologicznego na potrzeby zagrożeń geologicznych oraz geologii inżynierskiej,
  5. Inicjowanie, opiniowanie, doradztwo i współpraca przy zmianach legislacyjnych na różnym szczeblu władzy w zakresie zagrożeń geologicznych oraz geologii inżynierskiej,
  6. Określanie norm i standardów w zakresie związanym z zagrożeniami geologicznymi i geologii inżynierskiej,
  7. Współpraca międzynarodowa, a w szczególności z europejskimi służbami geologicznymi w zakresie zagrożeń geologicznych i geologii inżynierskiej,
  8. Współpraca transgraniczna w zakresie dokumentowania, monitorowania i prognozowania ruchów masowych oraz warunków geologiczno-inżynierskich,
  9. Podnoszenie świadomości społeczeństwa i administracji publicznej oraz popularyzację wiedzy o zagrożeniach geologicznych.

 

 

Kontakt - Centrum Geozagrożeń

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kierownik Centrum Geozagrożeń

dr Tomasz Wojciechowski
tel. 12 290 1390; kom. 783 834 013
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zastępca Kierownika Centrum Geozagrożeń

dr Edyta Majer
tel. 22 450 3609; kom. 607 700  652
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.