Sochaczew jest coraz bliżej uruchomienia miejskiego zakładu geotermalnego, który stanie się istotnym elementem transformacji energetycznej miasta. Najnowszy odwiert GT-2, wykonany na głębokość 1620 metrów, potwierdził zakładane parametry geotermalne. Wydobywana woda ma temperaturę 44,5°C, a wydajność wynosi aż 184 m³/h. Projekt, realizowany w ramach programu Polska Geotermia Plus, przewiduje pokrycie około 40% zapotrzebowania na ciepło w mieście i znaczną redukcję zużycia gazu ziemnego.

W Żyrardowie zakończono realizację otworu wiertniczego o głębokości 2680 m, umożliwiającego eksploatację wód termalnych o temperaturze 70,4°C oraz wydajności na poziomie 160 m³/h.

Geotermia Podhalańska intensyfikuje działania w zakresie wykorzystania zasobów geotermalnych, kontynuując rozwój infrastruktury energetycznej w regionie Zakopanego. Spółka rozpoczęła prace przygotowawcze związane z realizacją czwartego odwiertu geotermalnego (produkcyjnego), którego celem jest zasilenie sieci ciepłowniczej w tej popularnej miejscowości turystycznej. Odwiert Bańska PGP-7, o planowanej głębokości przekraczającej 4 kilometry, ma dostarczać wodę o spodziewanej temperaturze około 85°C, co pozwoli na podłączenie nowych odbiorców do systemu ciepłowniczego.