„Geotermia – dlaczego warto inwestować?” – LV Sesja Rady Gminy Szaflary z udziałem eksperta z PIG-PIB

W LV Sesji Rady Gminy Szaflary na zaproszenie Wójta Gminy Pana Rafała Szkaradzińskiego wziął udział dr Mariusz Socha, Kierownik Pracowni Wód Uznanych za Kopaliny w Zakładzie Geologii Złożowej i Gospodarczej Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.

W Gminie Szaflary aktualnie wiercony jest najgłębszy odwiert geotermalny na świecie Bańska PGP-4 (więcej info: Bańska PGP-4), w związku z tym wśród mieszkańców i radnych gminnych pojawia się wiele pytań dotyczących inwestowania w geotermię.

Nasz ekspert w trakcie sesji przedstawił prezentację pt. „Geotermia – dlaczego warto inwestować?”. W prezentacji tej przedstawił najważniejsze zagadnienia dotyczące procesu inwestycyjnego polegającego na zagospodarowaniu potencjału geotermalnego. Po prezentacji odbyła się dyskusja, a dr Mariusz Socha odpowiadał na pytania radnych.

Wydarzenie to jest przykładem na dynamiczny rozwój współpracy państwowej służby geologicznej z jednostkami samorządu terytorialnego w celu jeszcze lepszego zagospodarowania potencjału wód termalnych.

Mariusz Socha wygłaszający referat na temat opłacalności instalacji geotermalnych na Sesji Rady Gminy Szaflary

Mariusz Socha wygłaszający referat na temat opłacalności instalacji geotermalnych na Sesji Rady Gminy Szaflary

Całą LV Sesję Rady Gminy Szaflary można obejrzeć na stronie: Gmina Szaflary. Relacje Online. Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami zaprezentowanymi przez naszego przedstawiciela: pdf Szaflary 29 listopada 2023r (3.56 MB) .

Tekst: Paulina Kopera