Image

INFORMACJA PRASOWASensacyjnego odkrycia w jednym z kamieniołomów Gór Świętokrzyskich dokonali naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowego Instytutu Geologicznego i Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja). W jego konsekwencji trzeba będzie dopisać nowy rozdział do podręczników paleontologii.

Odkrycie zmienia dotychczasowe poglądy na chronologię ewolucji, dostarcza cennych informacji o pierwszych czworonogach oraz o środowisku w którym żyły. W najbliższych dniach wyniki badań zespołu zostaną opublikowane w jednym z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie.

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą temu niezwykłemu wydarzeniu. Konferencja odbędzie się 7 stycznia (czwartek), o godzinie 12.00, w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 4, wejście od ul. Wiśniowej.

Akredytacja nie jest wymagana. Dostępne będą szczegółowe materiały prasowe, w tym zdjęcia wysokiej rozdzielczości. Proszę śledzić naszą stronę internetową www.pgi.gov.pl


Mirosław Rutkowski
rzecznik prasowy Państwowego Instytutu Geologicznego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 500 076 985

Image