EuroLab

Pobierz jako plik iCal
Od 18.03.2015 -  09:00
Do 20.03.2015 - 15:00
LOKALIZACJA 
Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56C, 04-242 Warszawa
ORGANIZATORZY 
MT Targi Polska SA

 

VII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EUROLAB

 

Skierowane do branży laboratoryjnej targi EuroLab powstają przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski. Są miejscem promocji najnowszych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów, jak również niezastąpionym źródłem informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych. Targom towarzyszą prowadzone na wysokim poziomie seminaria, sesje, konferencje i wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów z branży.

Państwowy Instytut Geologiczny – PIB od wielu lat wspiera targi merytorycznie. W tym roku w ramach  EuroLab zorganizowaliśmy sesję, na którą serdecznie zapraszamy. Sesja odbędzie się w 18 marca 2015 r. w godz. 11.00-12.30 (Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56C, sala konferencyjna C, I piętro).

 

PROGRAM SESJI


Mikrosonda jonowa i elektronowa – nowe kierunki badań mikrochemicznych nie tylko w geologii

dr Ewa Krzemińska, Kierownik Laboratorium Analiz w Mikroobszarze, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

Trudno wyobrazić sobie obiekt o powierzchni tysięcznych części milimetra kwadratowego. Gołym okiem jest niewidoczny. Mimo to dzięki nowoczesnym metodom mikroanalitycznym, możemy zbadać jego skład izotopowy i pierwiastkowy oraz jego zróżnicowanie przestrzenne. Do czego mogą posłużyć wyniki takich badań? Zapraszamy na wykład.

Zapraszamy także 19 maja 2015 r. na dzień otwarty do pracowni mikrosondy jonowej SHRIMP

(UWAGA! Konieczne wcześniejsze zgłoszenie udziału: dr Ewa Krzemińska, tel. 660 878 088, 22 45 92 325, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Adres: Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, ul. Rakowiecka 4, Warszawa)

 

Pierwiastki ziem rzadkich w wodach pitnych

Dr Irena Wysocka, dr Anna Kutyła-Olesiuk, Centralne Laboratorium Chemiczne, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

Czy wody przeznaczone do spożycia mogą zawierać pierwiastki ziem rzadkich (REE)? Które wody zawierają ich najwięcej, a które najmniej? Jakie techniki analityczne umożliwiają oznaczenie zawartości REE w wodach naturalnych? Jakie metody zapewnienia jakości wyników badań możemy zastosować dla REE? Na te pytania odpowiedzą pracownicy PIG-PIB, prezentując wyniki badań na temat zmienności REE w wodach naturalnych przeznaczonych do spożycia (np. wodach wodociągowych, oligoceńskich i podziemnych z różnych rejonów Polski).

 

Bursztyn - tajemniczy klejnot

dr Przemysław Drzewicz, kierownik Centralnego Laboratorium Chemicznego, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

Bursztyn to kopalna żywica, która powstała 45 mln lat temu. Dzięki urokowi i właściwościom, które mu się przypisuje, wykorzystywany jest od wieków. Znany jest z tego, że wzmacnia zdrowie, pozytywną energię. Ma także ciekawe i unikatowe właściwości spektroskopowe. Jakie? Zapraszamy na wykład.

 

Więcej informacji na stronie targów EuroLab