4. Forum Państwowej Służby Geologicznej (PSG) oraz Państwowej Służby Hydrogeologicznej (PSH)

Pobierz jako plik iCal
16.09.2021, 10:00 - 15:00
LOKALIZACJA 
Online
ORGANIZATORZY 
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

Zapraszamy do udziału w 4. Forum Państwowej Służby Geologicznej (PSG) oraz Państwowej Służby Hydrogeologicznej (PSH) pt. Od geologii surowcowej po edukację geologiczną. Regionalne znaczenie zadań Państwowej Służby Geologicznej i Państwowej Służby Hydrogeologicznej. Forum odbędzie się 16 września 2021 r. (czwartek) w godz. 10.00-15.00 w formule on-line.

Podczas Forum zostaną przedstawione działania realizowane w ramach wypełniania zadań Państwowej Służby Geologicznej i Państwowej Służby Hydrogeologicznej, które PIG-PIB prowadzi w regionie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego i na obszarach przyległych (województwa: małopolskie, opolskie i śląskie).

PROGRAM 4. FORUM PSG i PSH 

Ten szczególny w skali kraju obszar stawia przed nami szereg różnorodnych i specyficznych wyzwań w zakresie wyjaśniania złożonych problemów geologicznych i hydrogeologicznych. Podczas Forum będziemy omawiać szereg prowadzonych przez PIG-PIB prac, w tym także te, których wyniki są wsparciem dla zadań prowadzonych przez geologiczną administrację samorządową. Przedstawimy zagadnienia związane z transformacją górnictwa i integracją danych geologiczno-górniczych, kartografią geologiczną i geozagrożeniami, problematyką środowiskową i niekoncesjonowaną eksploatacją kopalin oraz pracami hydrogeologicznymi. Zaprezentowane zostaną także możliwości korzystania z danych geologicznych poprzez serwisy internetowe PIG-PIB oraz szereg zagadnień związanych z ochroną i popularyzacją georóżnorodności.

Mamy nadzieję, że zaproponowany szeroki zakres omawianych tematów spotka się z zainteresowaniem i co najważniejsze przedstawione wyniki badań będą pomocnym źródłem wiedzy w rozwiązywaniu problemów regionu.

Udział w Forum jest bezpłatny!

Ze względów organizacyjnych konieczne jest przesłanie zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie https://www.pgi.gov.pl/4-forum-psg-psh

Pomimo formuły on-line liczba uczestników jest ograniczona – o udziale w Forum decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszelkich informacji w sprawie 4. Forum udziela Biuro Promocji i Komunikacji PIG-PIB (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

pgi forum psg 970 430