Hybrydowa konferencja prasowa „Dinozaury na Mazowszu. Odkrycie unikatowych w skali światowej skamieniałości”

Pobierz jako plik iCal
13.12.2021, 10:00 - 12:00
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB, on-line
ORGANIZATORZY 
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

Doskonale zachowane ślady dinozaurów odkryto w jednej z kopalni odkrywkowej na Mazowszu. To najlepiej zachowane tropy z opisanych dotychczas w Polsce. Znalezisko ma ogromne znaczenie dla badań nad historią geologiczną naszego regionu i jurajskiego świata.

Odkrycia dokonał zespół polskich naukowców z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego i Uniwersytetu w Uppsali. Liczba, a przede wszystkim jakość znalezisk przekracza wszystkie odkryte do tej pory ślady dinozaurów w Polsce. Jakością zachowania dorównują one najlepszym znanym okazom z Grenlandii, Ameryki Północnej, Afryki Południowej czy Chin. Największe tropy z Mazowsza osiągają prawie 40 cm długości.

Podczas konferencji autorzy odkrycia zademonstrują oryginalne materiały skalne - w tym odcisk kości udowej dinozaura.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz rejestracyjny:

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_Npg5eQcDS5qfbI-hbdlK9A

Osoby, które nie będą miały możliwości uczestnictwa w konferencji w Muzeum Geologicznym PIG-PIB, mogą wziąć udział w wydarzeniu online.

Transmisja na stronie: https://infostrefa.tv/pig

Zadawanie pytań podczas konferencji będzie możliwe tylko za pomocą platformy zoom (sesja Q&A).

Prosimy uczestników o możliwie jak najwcześniejszą rejestrację. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma zindywidualizowany link, poprzez który będzie możliwość dołączenia do wydarzenia. Do zarejestrowanych uczestników przesłane zostaną maile przypominające o wydarzeniu na 24 godziny, a następnie na 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu stacjonarnym w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinny przychodzić na teren wydarzenia i powinny postępować zgodnie z zaleceniami GIS.

Spotkanie odbywać się będzie zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Prosimy o przygotowanie osobistych środków ochrony ust i nosa. Podczas rejestracji uczestnicy zostaną poproszeni o zdezynfekowanie rąk. Sala konferencyjna będzie przygotowana tak, aby zapewnić bezpieczny dystans z pozostałymi uczestnikami wydarzenia.

Akredytacje obowiązkowe:

Anna Bagińska
tel. 22 459 2174
tel. 691 702 049
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Paweł Jaskóła
tel. 22 459 2724
tel. 602761 966
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.