I Konferencja "Współczesna Geologia Samorządowa"

Pobierz jako plik iCal
Od 07.12.2022
Do 09.12.2022
LOKALIZACJA 
Hotel Uroczysko, Cedzyna 44D, 25-900 Kielce
ORGANIZATORZY 
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

Konferencja Współczesna Geologia Samorządowa (WGS) będzie corocznym wydarzeniem dedykowanym pracownikom administracji samorządowych i poświęconym szeroko rozumianemu zakresowi problemów, z którymi administracja geologiczna spotyka się wykonując zadania regulowane ustawą Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2022 r., poz. 1072 ze zm.).

Konferencja będzie doskonałą płaszczyznę do wymiany poglądów oraz dyskusji pomiędzy uczestnikami o stosowanych w praktyce rozwiązaniach prawno-administracyjnych.

Celem konferencji jest integracja środowiska geologów, nawiązywanie relacji zawodowych, tworzenie wzajemnie wspierających się regionalnych grup, a także wypracowanie i rozpropagowanie skutecznych narzędzi prawno-administracyjnych, które w praktyce będą mogły ułatwić wykonywanie obowiązków służbowych, jako geologów powiatowych czy wojewódzkich. Debata w tak szerokim gronie pozwoli na wymianę lokalnych doświadczeń oraz rozpoznanie problemów występujących na terenie całej Polski. Ponadto, działania te mają za zadanie podniesienie statusu geologów w Polsce, poprzez poprawę funkcjonowania i zwiększenia efektywności pracy administracji geologicznej, co pozwoli na lepsze zarządzanie zasobami naturalnymi kraju.

Ideą przewodnią konferencji jest także intensyfikacja współpracy terenowej pomiędzy administracją geologiczną i państwową służbą geologiczną, a w dalszej perspektywie czasowej również z organami nadzoru górniczego.

Zapraszamy do zgłaszania referatów i zaprezentowania zagadnień problematycznych, z którymi stykają się Państwo na co dzień oraz do udziału w dyskusjach na temat praktycznych aspektów pracy geologa w jednostkach samorządowych.

Proponowany zakres tematyczny konferencji

  • Zagadnienia związane z udzielaniem, przedłużaniem i wygaszaniem koncesji
  • Sprawowanie nadzoru i kontroli w zakresie projektowania prac geologicznych oraz sporządzania dokumentacji geologicznych
  • Sprawowanie nadzoru i kontroli w zakresie prawidłowej realizacji koncesji
  • Sprawowanie nadzoru i kontroli w zakresie prawidłowej realizacji robót geologicznych
  • Zagadnienia związane z likwidacją zakładów górniczych, w tym z rekultywacją wyrobisk poeksploatacyjnych
  • Problematyka nakładania kar administracyjnych (w tym ustalanie opłat dodatkowych)
  • Zagadnienia związane z archiwizowaniem danych geologicznych
  • Zagadnienia dotyczące postępowań administracyjnych z zakresu hydrogeologii oraz prawidłowego gospodarowania zasobami wód podziemnych
  • Zagadnienia dotyczące geotermii
  • Inne zagadnienia wynikające z przepisów Prawa geologicznego i górniczego
  • Zagadnienia wynikające z innych przepisów z uwzględnieniem problematyki geoturystyki w Polsce (m.in. geostanowiska, geoparki)

Konferencja odbędzie się w ramach realizowanego przez PIG-PIB projektu „GEOLOGIA SAMORZĄDOWA - serwis geoinformacyjny PIG-PIB w zakresie geologii, górnictwa, ochrony środowiska, administracji i przepisów prawa, który finansowany jest ze środków NFOŚiGW.

W ramach Konferencji pracownikom wojewódzkiej i powiatowej administracji geologicznej przysługuje bezpłatny udział w Konferencji, nocleg oraz wyżywienie. PIG-PIB nie pokrywa uczestnikom kosztów dojazdów na Konferencję.

Kalendarz Konferencji

  • 07 grudnia 2022 r. (środa) - sesja referatowa

  • 08 grudnia 2022 r. (czwartek) - panele dyskusyjne

  • 09 grudnia 2022 r. (piątek) sesja terenowa - wycieczka

Ważne daty

  • 01 września 2022 r. – rozpoczęcie przyjmowania propozycji wystąpień

  • 10 października 2022 r. – rozpoczęcie rejestracji uczestników

  • 2 listopada 2022 r. – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń dotyczących wystąpień

  • 23 listopada 2022 r. – ostateczny termin rejestracji uczestników

  • 7-9 grudnia 2022 r. spotkanie geologów w ramach I Konferencji Współczesna Geologia Samorządowa

Kontakt

Korespondencję dotyczącą konferencji prosimy kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowych informacji udzielają:

Joanna Krasuska, tel. 22 459 24 76; tel. kom. 500 162 004; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kamila Broda, tel. 22 459 23 44, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy proszą Uczestników o wzięcie pod uwagę faktu możliwej nowej fali epidemii COVID-19 i związanych z nią wymogów sanitarnych. Jeśli ewentualne obostrzenia uniemożliwią odbycie Konferencji w grudniu 2022 r., to zostanie ona przeniesiona na 2023 rok.