Wydarzenie "Georóżnorodność - trudne słowo o dużym znaczeniu"

Pobierz jako plik iCal
14.11.2022, 12:40
LOKALIZACJA 
online
ORGANIZATORZY 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Choć pod względem geologicznym Polska jest ciekawa i urozmaicona, to georóżnorodność jest zagadnieniem wciąż dość mało znanym i niewystarczająco spopularyzowanym – nawet wśród miłośników natury. Teraz pojawia się okazja, by to zmienić: pogłębić swoją wiedzę, nauczyć się patrzeć na przyrodę nieożywioną w nowy sposób, a dodatkowo wygrać atrakcyjne nagrody. Wydarzenie, które organizuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, rozpocznie się online 14 listopada 2022 r. o godz. 12.40.

Czym jest georóżnorodność? Sztuka a budowa geologiczna. Jakie są najważniejsze miejsca, obiekty i krajobrazy w Polsce? Na te i inne pytania odpowie mgr inż. Monika Krzeczyńska z Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB w wykładzie „Georóżnorodność – trudne słowo o dużym znaczeniu”.

W jaki sposób komponować fotografie krajobrazu, by były ciekawe, atrakcyjne? O tym, jak spojrzeć na naturę z nowej perspektywy i pokazać ją w interesujący sposób, jak odkrywać to, co nieoczywiste i utrwalić na zdjęciu, opowie Taida Tarabuła, fotograf i nauczyciel akademicki. Podczas warsztatów „Magia krajobrazu” podzieli się praktycznymi wskazówkami, które z pewnością przydadzą się zarówno profesjonalistom, jak i i dopiero początkującym fotografom przyrody. Warsztaty skoncentrują się na krajobrazie i jego elementach jako jednym z ulubionych tematów fotograficznych, który dominował w konkursie fotograficznym Ministerstwa „Geologia w obiektywie 2022”.

Dla uczestników wydarzenia przewidziano dodatkową atrakcję. Będą mogli wziąć udział w quizie i sprawdzić swoją wiedzę zdobytą w trakcie wydarzenia oraz wygrać nagrody – kalendarze na rok 2023 z wyjątkowymi zdjęciami.

Zapraszamy do udziału. Link do transmisji online na profilu Ministerstwa Klimatu i Środowiska na Fcaebooku: bit.ly/georoznorodnosc-trudne-slowo-duzym-znaczeniu

Agenda spotkania

  • 12:40 – rozpoczęcie wydarzenia – Piotr Dziadzio, wiceminister klimatu i środowiska
  • 12:45wykład „Georóżnorodność – trudne słowo o dużym znaczeniu" – mgr inż. Monika Krzeczyńska, Muzeum Geologicznego PIG-PIB
  • 13:25 – warsztaty fotograficzne „Magia krajobrazu” – Taida Tarabuła, fotograf i wykładowca akademicki
  • Quiz z nagrodami. 

georoznorodnosc plakat