Dzień dinozaura w Muzeum Geologicznym

Pobierz jako plik iCal
24.02.2019, 11:00
LOKALIZACJA 
Muzeum Geologiczne


26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Z tej okazji w ostatnią niedzielę przygotowaliśmy dla gości Muzeum Geologicznego moc atrakcji!

24 lutego Muzeum otworzyło swoje wrota jak zwykle o godzinie 10:00, zaś główna część imprezy wystartowała o godzinie 11:00. To wtedy rozpoczęła się gra muzealna „Tropem dinozaura”, której uczestnicy mieli za zadanie podążać rozmieszczonymi na posadzce głównej sali naszego Muzeum tropami dinozaurów. Każdy ze śladów prowadził do konkretnego punktu, oznaczonego numerem. Uczestnicy musieli przy każdym z nich odpowiedzieć na pytania znajdujące się na karcie gry muzealnej. Zakończenie zabawy zaplanowane zostało na godzinę 13:30, wtedy też rozlosowane zostały nagrody wśród uczestników, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. W grze chętnie brali udział zarówno młodsi jak i starsi goście.

Najwięcej atrakcji przygotowanych zostało dla najmłodszych uczestników. Mogli oni wziąć udział w mini-wykopaliskach oraz sprawdzić swoją wiedzę o dinozaurach. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali nagrody. Przez cały czas trwania imprezy w sali nr 16 odbywały się warsztaty plastyczne. Najmłodsi (ale również ich rodzice) wykonywali różnymi technikami trójwymiarowe modele dinozaurów oraz maski z podobiznami groźnego tyranozaura i łagodnego brachiozaura.

Nie zapomnieliśmy również o nieco starszych, głodnych wiedzy gościach. W trakcie trwania imprezy odbyły się dwa wykłady: o godz. 11:30 Robert Bronowicz odpowiedział wspólnie ze słuchaczami na pytanie „Czy pterozaur to dinozaur?”, z kolei o 13:45 Marlena Świło przybliżyła ewolucję ssaków.

 

 Tekst i zdjęcia: Marlena Świło