Newsletter Państwowej Służby Geologicznej nr 5/2021

Szanowni Państwo!

Tegoroczne Ogólnopolskie Sympozjum Współczesne Problemy Geologii Inżynierskiej zapowiada się bardzo interesująco. Do dzisiaj zgłoszono już 21 artykułów i 32 referaty,  a lista proponowanych prezentacji znajduje się na stronie internetowej 7 WPGI. Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 120 osób z całej Polski.

Do 30 lipca br. czekamy na Państwa propozycje aktywnego udziału w Sympozjum. Zachęcamy do zgłaszania referatów i posterów.

Nowością tegorocznej edycji jest „Sesja Inwestorów Strategicznych”, podczas której przedstawiciele wiodących w kraju przedsiębiorstw – w tym Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podzielą się z uczestnikami WPGI doświadczeniem w zakresie wybranych aspektów geologii inżynierskiej i badań podłoża. Zapoznanie się z wyzwaniami, z jakimi mierzą się podczas realizacji kluczowych dla kraju inwestycji, i co najważniejsze jak sobie z nimi radzą, z pewnością będzie bardzo interesujące.

Uczestnicy Sympozjum będą mieli okazję doskonalić swoją wiedzę także poprzez udział w warsztatach. Równolegle będą odbywały się (stacjonarnie i online) cztery szkolenia.

Przygotowaliśmy także dla Państwa atrakcyjne materiały konferencyjne, które będą dostępne w formie drukowanej tylko dla uczestników Sympozjum (ich dystrybucja nie obejmuje sprzedaży). Są to: "Zasady dokumentowania geologiczno-inżynierskiego (w świetle wymagań Eurokodu 7)", "Wytyczne badań podłoża budowlanego na potrzeby budownictwa drogowego. Część 1: Wytyczne badań podłoża budowlanego w drogownictwie", "Oni tworzyli Państwowy Instytut Geologiczny" oraz "Atlas map Państwowego Instytutu Geologicznego".

Tegoroczne Sympozjum WPGI z pewnością będzie wyjątkowe i to nie tylko ze względu na jego formułę, którą wymuszają obostrzenia sanitarne związane z pandemią. Wierzę, że zaprezentowane zagadnienia dotyczące realizacji inwestycji budowlanych, wdrażania nowoczesnych badań do praktyki dokumentowania warunków geologiczno-inżynierskich oraz cyfryzacji w geologii inżynierskiej, w tym wdrażania narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych w standardzie BIM/geoBIM będą inspiracją do ciekawych dyskusji.

WPGI wspiera Polski Komitet Geologii Inżynierskiej i Środowiska, Stowarzyszenie Instytut Remediacji Terenów Zanieczyszczonych oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Badań Podłoża Gruntowego. Partnerem głównym jest firma REMEA.

Z poważaniem,

Przewodnicząca komitetu organizacyjnego
dr Edyta Majer

Więcej informacji o 7. WPGI: https://konferencje.pgi.gov.pl/pl/wpgi2021.html

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

23 lipca 2021 r.