Newsletter Państwowej Służby Geologicznej nr 10/2021

Drogi Czytelniku,

W starym przysłowiu twierdzącym, że „dobra woda zdrowia doda” jest wiele prawdy. Świadczy o tym rosnąca popularność kurortów oferujących terapie lecznicze z użyciem wód mineralnych. Czy do grona miejscowości, w których ujmowane są wody lecznicze mogą wkrótce dołączyć kolejne? O szansach na zagospodarowanie dotychczas nieużytkowanych i wstępnie rozpoznanych złóż wód leczniczych w Karpatach i zapadlisku przedkarpackim rozmawiamy z Izabellą Gryszkiewicz z Zakładu Geologii Złożowej i Gospodarczej Państwowego Instytutu Geologicznego.

Życzymy przyjemnej lektury!

 

Czytaj więcej

Ocena potencjału surowcowego i gospodarczego nieużytkowanych i wstępnie rozpoznanych złóż wód leczniczych wraz ze wskazaniem obszarów perspektywicznych dla ich ujmowania i zagospodarowania. Karpaty i zapadlisko przedkarpackie

 

Ekspert odpowiada

Jakie kroki powinien podjąć urząd po odmowie zatwierdzenia dokumentacji hydrogeologicznej z uwagi na fakt niezgłoszenia zamiaru rozpoczęcia dokumentowanych robót geologicznych?

 

Przegląd Geologiczny

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Przeglądu Geologicznego". A w nim m.in. artykuły o nowej metodyce wyznaczania surowców kluczowych, strategicznych i krytycznych dla polskiej gospodarki oraz genezie rozwoju form osuwiskowych.

Czytaj bezpłatnie online >>

 

19 listopada 2021 r.