Newsletter Państwowej Służby Geologicznej nr 3/2022

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy na 3. Ogólnopolską Konferencję Osuwiskową „O!suwisko”, organizowaną przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-21 października 2022 r. w Kielnarowej k/Rzeszowa.

W celu rejestracji należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konferencji: osuwisko2022.pgi.gov.pl.

Konferencja "O!suwisko" to miejsce wymiany wiedzy i doświadczenia w szerokim gronie specjalistów – naukowców i praktyków. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór zagadnień związanych z ruchami masowymi ziemi. Podczas konferencji zajmiemy się przede wszystkim tematami, które pojawiły się w aspekcie niedawnej nowelizacji prawa (Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 4 grudnia 2020 r. w sprawie informacji dotyczących ruchów masowych ziemi (Dz.U. 2020 poz. 2270). Dotyczą one rejestracji osuwisk, nowoczesnych metod ich obserwacji, szacowania ryzyka osuwiskowego oraz stabilizacji osuwisk.

Liczymy na spotkanie szerokiego grona specjalistów - reprezentujących administrację publiczną, naukowców oraz przedsiębiorców zajmujących się stabilizacją osuwisk.

Gwarantujemy interesującą i merytoryczną dyskusję, wiele prezentacji oraz możliwość uczestnictwa w sesjach terenowych, będących okazją do ugruntowania zdobytej wiedzy.

Szczegóły dotyczące Konferencji znajdują się w Komunikacie oraz na stronie Konferencji: osuwisko2022.pgi.gov.pl

Zapraszamy do udziału!

Zobacz relację z 2. Konferencji Osuwiskowej O!SUWISKO, która odbyła się w dniach 14-17 maja 2019 r. w Szczawnicy

 

7 kwietnia 2022 r.