Newsletter Państwowej Służby Geologicznej nr 8/2022

Drodzy Czytelnicy,

Przebywając na wakacjach za granicą, warto zwrócić uwagę, czy miejsce w którym się znajdujemy, może być zagrożone trzęsieniami ziemi. Aby być przygotowanym na ewentualne wstrząsy, dobrze jest zapoznać się z poradnikiem, jak zachować się podczas trzęsienia ziemi. Poradnik ten stanowi część najnowszego raportu przygotowywanego comiesięcznie przez państwową służbę geologiczną. W raportach znajduje się podsumowanie aktywności sejsmicznej na obszarze Polski i świata, w szczególności rejestrowanej przez rozbudowaną własną sieć monitoringu sejsmicznego.

Pozostając w wakacyjnej atmosferze, zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez Państwowy Instytut Geologiczny - PIB wystawą "Szlakiem geologii. On geology trail". Niech stanowi ona inspirację dla podróży po Polsce, zarówno w czasie urlopu, jak i podczas weekendowych wypadów.

Serdecznie zapraszamy pracowników administracji geologicznej do uczestnictwa w kolejnym szkoleniu, organizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny - PIB pt. "Procedury administracyjne w postępowaniach wynikających z przepisów prawa geologicznego i górniczego", które odbędzie się w dniach 7-9 września 2022 roku. Tematyka szkolenia będzie poświęcona zagadnieniom praktycznego zastosowania kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach prowadzonych przez organy administracji geologicznej.

Życzymy przyjemnej lektury i spokojnych wakacji!

 

29 lipca 2022 r.