Newsletter Państwowej Służby Geologicznej Nr 6/2023

Drodzy Czytelnicy,

Już za kilka dni - 25 maja 2023 r. (czwartek) w godz. 10.00-14.30 w formule on-line odbędzie się 7. Forum Państwowej Służby Geologicznej (PSG) oraz Państwowej Służby Hydrogeologicznej (PSH) pt. "Budowa geologiczna, zasoby naturalne i stan środowiska - działalność Państwowej Służby Geologicznej i Państwowej Służby Hydrogeologicznej dla rozwoju regionu świętokrzyskiego".

Podczas Forum przedstawimy działania, które PIG-PIB prowadzi w regionie świętokrzyskim. Region świętokrzyski jest pod względem budowy geologicznej wyjątkowy, nie tylko w skali krajowej, ale i europejskiej. Na stosunkowo niewielkim obszarze odsłaniają się tutaj bowiem skały ze wszystkich okresów dziejów Ziemi, począwszy od kambru, aż po czwartorzęd. Ten szczególny pod względem geologii obszar stawia przed nami szereg wyzwań w zakresie rozpoznania budowy geologicznej, ze szczególnym naciskiem na jego znaczenie surowcowe i związane z tym zagadnienia zarówno o charakterze hydrogeologicznym jak i geośrodowiskowym.

Udział w Forum jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Wszelkich informacji w sprawie Forum udziela Biuro Promocji i Komunikacji PIG-PIB (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 22 45 92 724; 22 45 92 174).

Zapraszamy do udziału w 7. Forum PSG i PSH!