Cel projektu
Celem projektu była inwentaryzacja zbioru próbek geologicznych w archiwum w Michałowie, przeprowadzona przy użyciu systemu kodów kreskowych oraz integracja informacji o próbkach z danymi o otworach wiertniczych w Centralnej Bazie Danych Geologicznych. Projekt obejmował również rozszerzenie zakresu o pilotażowe badania chemiczne rdzeni wiertniczych pod kątem obecności pierwiastków ziem rzadkich (REE).
Streszczenie
W ramach zadania zinwentaryzowano około 60 tys. skrzynek z próbkami w archiwum NAG w Michałowie, oznakowano je kodami paskowymi i połączono z istniejącymi danymi w CBDG. Dodatkowo przeprowadzono badania wybranych kompletnych rdzeni przy użyciu podręcznego spektrometru XRF w celu wykrycia zawartości pierwiastków La, Ce i Y, a wyniki przedstawiono w formie profili stężenia dla wybranych otworów.
Efekty końcowe
Efektem projektu jest uporządkowanie, zinwentaryzowanie i oznakowanie kodami paskowymi zbioru próbek, integracja danych z Centralną Bazą Danych Geologicznych oraz wykonanie pilotażowych analiz chemicznych rdzeni pod kątem zawartości pierwiastków REE.
Odbiorcy zadania
Odbiorcami projektu są wszyscy zainteresowani użytkownicy systemu CBDG, którym szczegółowa informacja ułatwia dostęp do danych o próbkach archiwalnych i umożliwia wyszukiwanie skrzynek zawierających rdzenie o określonej chronostratygrafii.