konkurs2

Ogłaszamy rozpoczęcie tegorocznej edycji konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" organizowanego już po raz dziewiętnasty przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na wycieczkę w czasie - przeniesiemy się o 300 milionów lat wstecz, gdy na Ziemi rosły paprocie, skrzypy i widłaki wielkości dzisiejszych drzew, a w cieniu ich koron żyły owady-giganty!

Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Kielcach,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

łódzkiego, świętokrzyskiego

 

Wyniki półfinałów

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy za nadesłane prace. Z przyjemnością informujemy, że w tym roku otrzymaliśmy 126 prac plastycznych oraz 58 prac pisemnych.

 

Laureaci części plastycznej

Nagrody:

I – Małgorzata Peliwo – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Końskich

II – Kacper Bogucki – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Droga do sukcesu” w Kielcach

III – Wiktoria Cholewa – Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach

 

Wyróżnienia regulaminowe:

  • Wiktoria Zimoląg – Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Chęcinach
  • Sebastian Pikus – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wymysłowie
  •  Amelia Adamczak – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
  •  Renata Chanc – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kielcach
  •  Alicja Ryś – Szkoła Podstawowa w Mąchocicach Kapitulnych
  •  Wiktoria Przyłęcka – Szkoła Podstawowa w Kaszewicach
  •  Julia Nalepa – Szkoła Podstawowa w Pacanowie
  •  Oktawia Sylwar – Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali, Szkoła Podstawowa w Kowali
  •  Ludwik Gołdziński – Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali, Szkoła Podstawowa w Kowali
  •  Wioletta Korczak – Szkoła Podstawowa w Pacanowie

 

Wyróżnienia indywidualne:

Maciej Jarzyna – Szkoła Podstawowa w Połańcu – Hydrogeotechnika Sp. z o.o.

Faustyna Balińska – ZPPO w Rudzie Malenieckiej, Szkoła Filialna w Lipie, 26-242 Lipa 70A – Hydrogeotechnika Sp. z o.o.

Oliwia Wilamowska – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach – Hydrogeotechnika Sp. z o.o.

Daria Mazurkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wymysłowie - Targi Kielce

Tymoteusz Kwiecień – Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali, Szkoła Podstawowa w Kowali – Lafarge Cementownia Małogoszcz

Emilia Mastalerz – Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali, Szkoła Podstawowa w Kowali – Lafarge Cementownia Małogoszcz

Laura Wierzbicka – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach – Lafarge Cementownia Małogoszcz

Michał Obarzanek – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Oliwia Nyks – Szkoła Podstawowa w Wojsławicach – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Hubert Grabowski – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Piłsudskiego we Włoszczowie – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Maria Pyka – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Piłsudskiego we Włoszczowie – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Oskar Ksel – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach – Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB

Lena Pietrzyk – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach – Pracownicy Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB

Oliwia Chwaścińska – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach – Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w Oddziale Świętokrzyskim

Magdalena Siekierska – Szkoła Podstawowa w Wojsławicach – Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w Oddziale Świętokrzyskim

Wiktoria Pikus – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wymysłowie – Stowarzyszenie Absolwentów Technikum Geologicznego w Kielcach

Wiktoria Musiał – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Piłsudskiego we Włoszczowie – Świętokrzyskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Geologicznych

 

Laureaci konkursu wiedzy

uczniowie kl. VII szkół podstawowych i gimnazjów:   

I - Dominika Kołodziej - Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach

II - Mateusz Walkiewicz - ZPO w Stadnickiej Woli

II - Anna Zawisza - Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Żeromskiego w Rudzie Malenieckiej

 

uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

I Julia Michalska II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich

II Małgorzata Warczyńska II LO im. St. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim   

III Anna Pękala II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich           

 

Wyróżnienia regulaminowe:

Michał Charymski Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach

Aleksandra Gardynik Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach

Natalia Nowak Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach

Marta Supierz Szkoła Podstawowa im. Gen. Bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach

Patrycja Walaszczyk Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

Krzysztof Zając Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach

 

Wyróżnienia indywidualne sponsorów:

Jakub Jakubowski ZPO w Stadnickiej Woli – Oddział Świętokrzyski PTG

 

 

Szczegóły

 

dotyczące przygotowania prac konkursowych - tematy i wymogi formalne znajdują się w załączonych poniżej komunikatach:

dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych - w komunikacie konkursu plastycznego

dla uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych - w komunikacie konkursu wiedzy geologicznej

 

 
Download this file (2018_Komunikat plastyczny_Kielce.pdf)Komunikat konkursu plastycznego[0]441 kB02.03.2018
Download this file (2018_Komunikat teoretyczny_Kielce.pdf)Komunikat konkursu wiedzy[0]439 kB02.03.2018

 

Ważne terminy konkursowe:

 

termin nadsyłania prac:  6 kwietnia 2018 r. (liczy się data stempla pocztowego)

ogłoszenie listy laureatów półfinałowych:  do 7 maja 2018 r.

termin testu półfinałowego i uroczystości wręczenia nagród:   23 maja 2018 r.

wycieczka finałowa:   4-6 czerwca 2018 r.

Wszelkich informacji dotyczących półfinału udzielają:

Anna Mader

tel.: 41 / 361 25 37  w. 206
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewelina Bąk

tel.: 41 / 361 25 37  w. 234
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Prace należy nadsyłać pod adres:

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
Oddział Świętokrzyski

ul. Zgoda 21, 25-953 Kielce

z dopiskiem na kopercie – „KONKURS”

Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Sosnowcu,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

śląskiego, opolskiego

Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB we Wrocławiu,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

dolnośląskie, wielkopolskie

 

Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Pomorskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Szczecinie,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

zachodniopomorskiego, lubuskiego

 

Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Geologii Morza Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Gdańsku,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego

Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Karpackiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Krakowie,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

małopolskiego i podkarpackiego

Witamy Państwa na stronie konkursowej Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Warszawie,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego