Newsletter Państwowej Służby Geologicznej nr 9/2022

Drodzy Czytelnicy,

Jesień zapowiada się bardzo geologicznie, gdyż we wrześniu i październiku planujemy organizację szkolenia dla pracowników administracji geologicznej oraz dwóch konferencji. Już teraz zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

W dniach 7-9 września 2022 r. w Licheniu Starym odbędzie się szkolenie pt. „Procedury administracyjne w postępowaniach wynikających z przepisów prawa geologicznego i górniczego. Szkolenie to jest adresowane do pracowników administracji geologicznej szczebla powiatowego i wojewódzkiego, a udział w nim jest bezpłatny. Szkolenie poprowadzą eksperci: Pani Magdalena Piątkowska - Dyrektor Departamentu Nadzoru Geologicznego Ministerstwa Klimatu i Środowiskiem, Pani Agata Spiżewska - Geolog Wojewódzki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Pan Jacek Murzydło - Radca Prawny w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Poznaniu. W ostatnim dniu szkolenia odbędzie się sesja terenowa na terenie kopalni węgla brunatnego w Kleczewie.

Zapraszamy również do bezpłatnego udziału w XXVII Konferencji Naukowej "Kamień w złożu, krajobrazie i architekturze", która odbędzie się 23 września 2022 r. w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB w Kielcach, ul. Zgoda 21. W programie przewidziano kilkanaście interesujących referatów. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniach 18-21 października 2022 r. w Kielnarowej k/Rzeszowa odbędzie się 3. Ogólnopolska Konferencja Osuwiskowa „O!suwisko”, poświęcona ruchom masowym ziemi. Podczas konferencji zajmiemy się przede wszystkim niedawną nowelizacją prawa, która dotyczy rejestracji osuwisk, nowoczesnych metod ich obserwacji, szacowania ryzyka osuwiskowego oraz stabilizacji osuwisk. Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się w Komunikacie oraz na stronie: osuwisko2022.pgi.gov.pl

W IV kwartale 2022 r. odbędą się trzy kolejne spotkania z cyklu Forum Państwowej Służby Geologicznej, których tematyka będzie dotyczyła kartografii geologicznej, geologii inżynierskiej, a także prac realizowanych przez Oddział Świętokrzyski PIG-PIB w Kielcach. Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach prześlemy Państwu wkrótce.

Zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach!


Ukazał się nowy Przegląd Geologiczny. Aktualny numer zawiera m.in. artykuły z dziedziny geologii gospodarczej, geologii inżynierskiej, petrografii oraz ochrony środowiska.

Czytaj bezpłatnie online >>

 

11 sierpnia 2022 r.