Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

  1. Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) w celu dostarczania newslettera Państwowej Służby Geologicznej przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) oraz Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2019 poz. 1781 ze zm), na okres prenumeraty newslettera.
  2. Administratorem przekazanych danych będzie Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 4, 00-975 Warszawa.
  3. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Grzegorz Szajerka, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  4. Podane dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą przekazywane innym odbiorcom, organizacji międzynarodowej czy do państw trzecich.
  5. Przysługuje mi w każdej chwili prawo dostępu do treści podanych przez mnie danych oraz prawo do ich zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, jak również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych .
  6. W każdym momencie mogę wycofać zgodę, wypisując się z newslettera, przy czym dotychczasowe przetwarzanie danych na podstawie zgody jest w pełni legalne.