Geologiczna Noc Muzeów

W sobotę 19 maja odbyła się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Z roku na rok impreza ta cieszy się coraz większym powodzeniem. Wzrasta również liczba odwiedzających nasze Muzeum.

Muzeum Geologiczne bierze udział w Nocy Muzeów od wielu lat. Podczas każdej edycji goście mają okazję nie tylko zobaczyć naszą placówkę w zupełnie nowej, niezwykłej scenerii, ale również wziąć udział w organizowanych z tej okazji wykładach oraz zabawach.

noc2018f

Muzeum Geologiczne podczas Nocy Muzeów

W tym roku zwiedzający mogli wysłuchać wykładu dr Gerarda Gierlińskiego o odkryciu najstarszych śladów człowiekowatych, za które to odkrycie otrzymał kilka dni wcześniej prestiżową nagrodę w konkursie "Travelery" National Geographic w kategorii „Naukowe osiągnięcie roku”.

noc2018d

Wykład dr Gerarda Gierlińskiego cieszył się ogromnym zainteresowaniem

Z kolei o godzinie 21:00 rozpoczęła się gra muzealna „Spod znaku ryb”, podczas której uczestnicy mogli udać się w podróż w czasie, by prześledzić ewolucję tej niezwykłej grupy kręgowców. Wśród osób, które poprawnie wykonały zadanie rozlosowane zostały cenne nagrody.

noc2018a

Znak muzealnej gry "Spod znaku ryby"

Muzeum Geologiczne otwarte było tej nocy od godziny 19:00, jednak już dużo wcześniej przed bramą ustawiła się spora grupa spragnionych wiedzy gości. Ostatni zwiedzający opuścili Muzeum grubo po północy, pomimo oficjalnego zakończenia imprezy o godzinie 24:00.

noc2018i

Noc Muzeów w Muzeum Geologicznym

Zobacz wideorelację na facebooku:

https://www.facebook.com/muzeumGeologiczne/videos/1859318054120252/

Autor: Marlena Świło

 

logotyp 05

Organizacja Europejskiej Nocy Muzeów została zrealizowana w ramach tematu: Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej oraz sfinansowana ze środków NFOŚiGW.